• Sklep
  • Odbierz prezent
przemówienie cameron brexit
Z artykułu dowiesz się:

Co powiedział premier Wielkiej Brytanii David Cameron

Właśnie skończyło się pierwsze wystąpienie premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona po decyzji ws Brexitu. Miało się ono odbyć już po ogłoszeniu wyników około godziny 8.00, ale w wyniku takiego rozwoju wydarzeń rozpoczęło się z dużym opóźnieniem.

Dzisiaj zapadła decyzja o Brexicie – można więc powiedzieć, że David Cameron odnosi tym samym osobistą porażkę, ponieważ mimo tego, że to on zadecydował o odbyciu się referendum był zwolennikiem pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Efektem tego jest decyzja Camerona o rezygnacji ze stanowiska premiera Wielkiej Brytanii. Cameron wytłumaczył ją brakiem możliwości prowadzenia dalszej polityki, której nie popierał przed decyzją w sprawie Brexitu. Tym samym Cameron przyznał, że następne wybory odbędą się w przyspieszonym trybie, a on sam zostanie na swoim stanowisku jeszcze do października.

Rozmowy z Unią Europejską na temat wszczęcia i realizacji procedur dotyczących już konkretnych kroków, które będą odbywały się w procesie wyjścia będzie prowadził już nowy premier.

Jeśli chodzi o konkretne działania, które Cameron zaplanował na najbliższy czas to warto wspomnieć przede wszystkim o konsultacjach z Bankiem Anglii na temat tego jak uspokoić i ustabilizować rynek finansowy. Rozpoczną się one już dzisiaj.

Na koniec przemówienia David Cameron jeszcze raz wspomniał, że mimo tego, że nie zgadza się z decyzją 52% Brytyjczyków, zrobi wszystko co tylko może żeby pomóc Wielkiej Brytanii iść dalej wybraną demokratycznie drogą, ponieważ to wielki kraj z jeszcze większymi możliwościami, dla którego służba jest wielkim honorem.


Michał Łyko

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ekspert japońskiej metody inwestowania Ichimoku Kinko Hyo - jednej z najstarszych metod analizowania oraz konstrukcji wykresów. Na rynkach finansowych od ponad 3 lat.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk