• Odbierz prezent
Przełomowy tydzień dla kursu euro EURPLN i funta GBPPLN! Bardzo duże wzrosty dolara USDPLN oraz stabilność franka CHFPLN. Polski złoty traci!

Miniony tydzień przyniósł nam spore zmiany na kursie euro EURPLN i funta GBPPLN. Po raz pierwszy od dawna obie te pary walutowe wykazały wzrosty. Mieliśmy również do czynienia z bardzo dużym zwyżkowaniem na kursie dolara USDPLN. Z kolei frank CHFPLN wzrastał jedynie w minimalnym stopniu. Przyjrzyjmy się bliżej wymienionym kursom.

Kurs dolara do złotego (USDPLN)

wykres kursu dolara USDPLN na interwale W1

Wykres kursu dolara USDPLN na interwale W1.

Kurs dolara USDPLN zanotował w mijającym tygodniu znaczne wzrosty. Krótkoterminowy punkt oporu dla dolara USDPLN znajduje się na poziomie 3,81 złotego. Natomiast długoterminowy oscyluje w granicach 3,87 zł. Cena za jednego dolara wynosiła na początku tygodnia 3,73 zł, a obecnie zapłacimy za niego 3,7845 złotego.

Kurs euro do złotego (EURPLN)

wykres kursu euro EURPLN na interwale W1

Wykres kursu euro EURPLN na interwale W1.

Mijający tydzień był dla kursu euro EURPLN przełomowy. Po sześciu kolejnych interwałach tygodniowych, w których wykazywaliśmy spadki, kurs euro EURPLN poszedł do góry. Podczas ostatnich tygodni spadliśmy z poziomu 4,3 złotego do 4,23 zł. Obecnie za jedno euro trzeba zapłacić 4,2486 złotego.  

Kurs funta do złotego (GBPPLN)

wykres kursu funta GBPPLN na interwale W1

Wykres kursu funta GBPPLN na interwale W1.

W przypadku kursu funta GBPPLN zmiana wydaje się jeszcze bardziej znacząca. Wzrosty z obecnego tygodnia były bowiem poprzedzone ośmioma interwałami tygodniowymi spadków. Aktualnie za jednego funta GBPPLN należy zapłacić 4,7397 złotego.

Kurs franka do złotego (CHFPLN)

wykres kursu franka CHFPLN na interwale W1

Wykres kursu franka CHFPLN na interwale W1.

Kurs franka CHFPLN wykazał w tym tygodniu minimalne wzrosty. Punkt oporu dla kursu franka CHFPLN znajduje się w okolicach 3,85 złotego. Ewentualnego wsparcia dla CHFPLN możemy się natomiast dopatrywać na poziomie 3,79 zł. Obecnie za jednego franka zapłacimy 3,8156 złotego.

Para walutowa

Symbol

Kurs walutowy

Data aktualizacji

Kurs dolara amerykańskiego

USDPLN

3,7845

05.06.19 22:00

Kurs euro

EURPLN

4,2486

05.06.19 22:00

Kurs funta szterlinga

GBPPLN

4,7397

05.06.19 22:00

Kurs franka szwajcarskiego

CHFPLN

3,8156

05.06.19 22:00

Tabela. Główne kursy walut dolara, euro, funta i franka na zakończenie dnia w piątek 05.07.19 na rynku forex

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Oskar Nawalany

Entuzjasta kryptowalut oraz inwestycji długoterminowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz psychologią inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk