• Odbierz prezent
Przełamanie trendu na kursie dolara nowozelandzkiego do amerykańskiego NZD/USD?

Opór 0,6700 spycha notowania dolara nowozelandzkiego do amerykańskiego NZD/USD na kolejne niższe poziomy. Od piątku widoczna jest znaczna przecena dolara nowozelandzkiego. W dniu dzisiejszym cena Low przyjęła wartość 0,6520, a kilka pipsów niżej znajduje się geometryczne wsparcie wynikające z równości fal spadkowych.

Wiadomości rynkowe z mBank

Daje to nadzieje, że ten instrument powróci do trendu wzrostowego. W takim przypadku świece z ostatnich kilku dni tworzyłyby strukturę korekty.

Poważnym sprawdzianem dla posiadaczy długich pozycji będzie niebieska strefa 0,6580.

Strzałki spadkowe po lewej stronie wskazują, że podaż już wcześniej była zainteresowana zatrzymaniem aprecjacji NZD. Jeżeli notowania utkną poniżej tego oporu, to spadki mogą nie zakończyć się na wsparciu 0,6520.

Przełamana linia trendu na wskaźniku RSI może być wczesnym sygnałem rozbudowania fazy czarnych świec. Sytuacji nie poprawia negatywna dywergencja na oscylatorze MACD. Oba wskaźniki skierowane są na południe, co dodatkowo każe być czujnym, jeżeli chodzi o scenariusz powrotu do oporu 0,6700.

Podsumowując, cena 0,6580 może odegrać kluczową rolę w najbliższych dniach. Odbicie od tego oporu, to zaproszenie do przeceny NZD do jednego ze zniesień Fibonacciego. Przełamanie, to potwierdzenie, że ostatnie dni tworzą korektę, a impuls może dotrzeć do ostatnich szczytów 0,6700.

Przełamanie trendu na NZDUSD? - 1

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do amerykańskiego

Notowania: NZDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NZDUSD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk