• Odbierz prezent
Przegląd informacji plus kalendarz makroekonomiczny (8 lutego 2023): Rada Polityki Pieniężnej podejmie dziś decyzję
fot. Materiał własny

W środę RPP ogłosi decyzję dot. stóp procentowych NBP. Spodziewamy się, zgodnie z konsensusem PAP, utrzymania stóp na dotychczasowym poziomie, w tym referencyjnej na 6,75%.

 

W kraju

  • Oficjalne aktywa rezerwowe w styczniu 2023 r. spadły do 154.375,0 mln euro z 156.454,9 mln euro miesiąc wcześniej - podał Narodowy Bank Polski.
  • Ministerstwo Finansów dokonało wyceny 10-letnich i 20-letnich obligacji benchmarkowych nominowanych w euro, wartość nominalna nowej emisji obligacji wyniosła 3,5 mld euro, przy zgłoszonych ofertach na poziomie 12 mld euro - podał resort finansów w komunikacie.

 

Przegląd informacji plus kalendarz makroekonomiczny (8 lutego 2023): Rada Polityki Pieniężnej podejmie dziś decyzję - 1

 

 

Ze świata

  • Arabia Saudyjska zdecydowała się na pierwszą od września ub. roku podwyżkę cen ropy (w marcowych dostawach) do swoich odbiorców, w tym do Azji. Jednocześnie AS wyraziła optymizm odnośnie przyszłego popytu na surowiec.

Przegląd informacji plus kalendarz makroekonomiczny (8 lutego 2023): Rada Polityki Pieniężnej podejmie dziś decyzję - 2


Dział Analiz Makroekonomicznych Alior Bank S.A.

Treści przygotowane przez Dział Analiz Makroekonomicznych i Głównego Ekonomistę Alior Bank. Opracowanie zawierające codzienny komentarz najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych w kraju i na świecie, analizę zachowania głównych par walutowych jak EUR-USD, EUR-PLN i USD-PLN oraz głównych rynków obligacji skarbowych w tym 10-letnich papierów dłużnych w Polsce, USA i Niemczech. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk