• Odbierz prezent
Przedterminowe wybory w Wielkiej Brytanii już 8 czerwca!
Z artykułu dowiesz się:

- Kiedy odbędą się przedterminowe wybory w Wielkiej Brytanii?

Theresa May zdobywa poparcie Parlamentu. Przedterminowe wybory w Wielkiej Brytanii odbędą się najprawdopodobniej 8 czerwca.

 

Już od wczoraj, kiedy to Theresa May poinformowała o zamiarze rozpisania wcześniejszych wyborów na rynkach pojawił się wzmożony ruch na parach z GBP. Do godziny 15.30 jeszcze nic nie było przesądzone, choć spodziewano się, że wniosek May spotka się z aprobatą. Informacja o przeforsowaniu wniosku pojawiła się na Twitterze Izby Gmin o 15.47. Za wcześniejszymi wyborami było 522 deputowanych, sprzeciwiło się zaledwie 13. Zatem wymagana większość 2/3 została osiągnięta, o czym dowiadujemy się z tweeta oraz z serwisu SkyNews. 

FXMAG forex przedterminowe wybory w wielkiej brytanii już 8 czerwca! theresa may gbp brexit 1

Zródło: SkyNews

Kolejne rozmowy w sprawie Brexitu rozpoczną się po czerwcowych wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytani, taką informację otrzymujemy od Przewodniczącego Komisji Europejskiej - Jeana Claude Junckera. Z czym wiążą się przedterminowe wybory i jaki ma to wpływ na rynki i polityę dowiesz się z artykułu.


Estera Włodarczyk

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz ich wpływem na światową ekonomię.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk