• Odbierz prezent
Przedsiębiorstwa chcą szczepić pracowników
fot. freepik.com

- Nasza firma jest gotowa do szczepień pracowników przeciw Covid-19. Potrafimy bezpiecznie i efektywnie zorganizować cały proces. Mamy własny punkt medyczny. W ciągu tygodnia wykonujemy 2,6 tys. testów na obecność koronawirusa – powiedziała dr Ewa Łabno-Falęcka, dyrektorka ds. komunikacji w Mercedes Benz Polska, w czasie spotkania poświęconego roli ozdrowieńców w odmrażaniu gospodarki, zorganizowanego przez Konfederację Lewiatan.

W najbliższych tygodniach mają ruszyć szczepienia przeciw Covid-19 w zakładach pracy. Część firm już deklaruje, że weźmie w nich udział. Teraz czeka na szczegóły, aby dobrze przygotować się, z pewnym wyprzedzeniem, do realizacji programu szczepień.

Firma Merceds Benz Polska, która zatrudnia w naszym kraju 1500 osób od wielu miesięcy pracuje w reżimie sanitarnym. Przestrzega zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, polskiego rządu oraz własnych firmowych standardów. Od wybuchu pandemii fabryka miała tylko jedną 2-3 tygodniową przerwę w związku z przerwaniem łańcuchów dostaw.

- Nasze wydatki na ochronę pracowników przed koronawirusem, np. na maseczki, różnego rodzaju zabezpieczenia, wyniosły już 3 mln zł. Systematycznie testujemy załogę. Teraz czekamy na decyzję w sprawie szczepienia pracowników – dodaje dr Ewa Łabno-Falęcka.

- Trzeba przyspieszyć szczepienia, a nie wprowadzać dodatkowe procedury ograniczające swobodę przemieszczania się. Przedsiębiorcy są gotowi do szczepień pracowników, mają odpowiedni potencjał organizacyjny i doświadczenie. Czekają na wymogi związane z udziałem w programie szczepień, np. wzory wniosków. W ostatnich dniach dostajemy wiele pytań od przedsiębiorców dotyczących chociażby koordynacji szczepień czy dystrybucji szczepionek – mówi Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.


Konfederacja Lewiatan

Konfederacja Lewiatan – organizacja pozarządowa utworzona w styczniu 1999, reprezentująca interesy polskich przedsiębiorców prywatnych. Funkcję prezydenta konfederacji od 2019 pełni Maciej Witucki. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk