• Odbierz prezent
Przedsiębiorcy oczekują kompromisu w sprawie budżetu EU

Już dzisiaj, w pierwszym dniu szczytu Unii Europejskiej, mogą zapaść decyzje dotyczące budżetu na lata 2021-2027. Biznes oczekuje kompromisu.

- Liczymy, że dojdzie do porozumienia i Polska oraz Węgry nie zgłoszą weta. Sygnały z ostatnich godzin dają nadzieję na kompromis. To ważne, bo już sama ogólnoeuropejska debata o naszym kraju w kontekście braku szacunku do praworządności negatywnie wpływa na zaufanie inwestorów, szkodząc gospodarce, przedsiębiorcom i naszym finansom publicznym. Odblokowanie, dzięki kompromisowi, Funduszu Odbudowy pomoże europejskiej gospodarce poturbowanej kryzysem. Najbardziej skorzystają z tego funduszu Polska i kraje naszego regionu, nawet 4-krotnie więcej niż kraje bogate, takie jak Francja czy Holandia. W dłuższej perspektywie poziom naszego PKB może zwiększyć się nawet o 2% – mówi Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Poniżej wypowiedź Macieja Wituckiego przed dzisiejszym szczytem UE

 


Konfederacja Lewiatan

Konfederacja Lewiatan – organizacja pozarządowa utworzona w styczniu 1999, reprezentująca interesy polskich przedsiębiorców prywatnych. Funkcję prezydenta konfederacji od 2019 pełni Maciej Witucki. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk