• Odbierz prezent
sesja gpw

Za nami bardzo przeciętna sesja na GPW. Obroty, podobnie jak wczoraj, były słabe, a przebieg całej sesji wiązał się z początkowymi spadkami i odbiciem w drugiej połowie dnia. Dzięki temu odbiciu indeks WIG zakończył wtorek na małym plusie (0,09%)

 

WIG

wig

 

Nieco więcej od indeksu szerokiego rynku zyskał indeks WIG20 (+0,20%). Na plusie sesję zakończyło tylko 7 z 20 blue chipów, ale były wśród nich dwie największe spółki giełdy. Najmocniej w górę szły dziś akcje Asseco Poland (+2,81%) i PKN Orlen (+1,62%). Największe spadki zaliczyła z kolei Energa (-2,20%).

Wyraźnie słabiej od blue chipów radziły sobie średnie spółki – indeks mWIG40 stracił 0,19%. Z kolei indeks sWIG80 zakończył sesję kilka punktów ponad poziomem wczorajszego zamknięcia.

 

W podziale na sektory dziś obserwowaliśmy zbilansowaną sesję. 7 indeksów sektorowych odnotowało wzrosty i tyle samo spadało. Najlepiej wypadły dziś spółki farmaceutyczne – WIG-LEKI zyskał 3,81%. Po drugiej stronie znalazły się spółki motoryzacyjne i energetyczne – WIG-MOTO stracił 0,86%, a WIG-ENERG 0,80%.

Jeśli spojrzymy jednak na cały parkiet (łącznie z rynkiem NewConnect) to widoczna jest przewaga koloru czerwonego. Na minusie dzień zakończyło 156 spółek (36%), a rosły akcje 121 podmiotów (28%).

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk