• Odbierz prezent
Przecena indeksu mWIG40 – duże spadki notowań akcji Budimex, Kernel oraz Inter Cars

Wczorajsza sesja na Wall Street przyniosła spadki kluczowych indeksów, S&P 500 stracił 0,4%, jednak ponownie to indeks spółek technologicznych Nasdaq (-0,7%) przecenił się mocniej. Rozczarowujące informacje płyną z danych o bezrobociu – w ubiegłym tygodniu liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 861 tys., wobec konsensusu zakładającego 765 tys. Wyniki Walmartu również rozczarowały inwestorów – w IV kw. ubiegłego roku zysk na akcję był zbliżony do poziomu z analogicznego okresu 2019 r. i wyniósł 1,39 USD wobec konsensusu 1,51 USD, spółka przeceniła się o 6,5%.

Warszawski parkiet także odnotował przecenę,

indeks WIG20 potaniał o 0,3%, a do najsłabszych blue chipów należały PKN Orlen (-3,5%) i CCC (-3,1%), z drugiej strony najmocniejszym walorem było Dino (+2,2%) – spółka poinformowała o zakończeniu etapu montażu paneli fotowoltaicznych na dachach 400 marketów oraz planach rozszerzenia inwestycji w OZE o kolejne 400 marketów i 3 centra dystrybucji. Łączna moc wszystkich paneli wyniesie 33 MW, spółka podkreśla znaczenie redukcji szkodliwych substancji trafiających do atmosfery dzięki inwestycji, co wpisuje się w trend strategii ESG, która nabiera coraz większego znaczenia na rynkach finansowych.

Indeks mWIG40 przecenił się aż o 1,43%,

do spadków najmocniej kontrybuowały trzy spółki: Budimex (-4,6%), Kernel (-4,5%) i Inter Cars (-4,2%). Indeks sWIG80 potaniał o 0,6%, a najsłabszymi walorami było ML System (-7,1%) i Sanok (-5,4%)

Z pozostałych informacji:

1. Bank Pekao poinformował o zwiększeniu rezerw na kredyty frankowe o 318 mln zł, jednak pomimo zawiązania tej rezerwy wynik netto w IV kw. powinien być dodatni.

2. BIF IV Europe Holdings zdecydował o nabyciu akcji Polenergii pomimo braku ziszczenia się warunku (fundusze Aviva OFE, Generali OFE i Nationale-Nederlanden OFE oceniły, że cena 63zł nie odzwierciedla wartości godziwej, a więc nie przystąpią do sprzedaży akcji).


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk