• Odbierz prezent
dotacje dla firm koronawirus PARP

Przedsiębiorcy mogą składać wnioski o bezzwrotne dotacje z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Dotyczy to firm, które ucierpiały w wyniku pandemii koronawirusa. Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać dotację?

 

Portal MamBiznes poinformował, że przedsiębiorcy mogą otrzymać bezzwrotne wsparcie w ramach programu „Dotacje na kapitał obrotowy” uruchomionego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Dotyczy to firm, których przychody spadły w wyniku sytuacji związanej z pandemią koronawirusa o co najmniej 30%. Dotyczy to spadku w dowolnym miesiącu po 1 lutego. Może to być spadek w stosunku do poprzedniego miesiąca tego roku lub analogicznego miesiąca roku poprzedniego. Program ten jest skierowany do średnich firm, które zatrudniają do 250 pracowników, a ich roczny obrót nie przekracza 50 mln euro lub roczna suma bilansowa nie przekracza 43 mln euro. Program ma pomóc firmom w odzyskaniu płynności. W związku z tym uzyskane środki mogą zostać przeznaczone na wszelkie wydatki związane z kapitałem obrotowym. Obejmują one m. in.: pokrycie rachunków za media: (np. prąd, gaz), wydatki na paliwo, wynajem lokalu, zakup towarów, wydatki związane z ubezpieczeniem firmy, pracowników. Termin składania wniosków to 15 czerwca – 31 lipca. Właściciele firm mogą składać wnioski na stronie PARP przy wykorzystaniu systemu ePuap oraz Profilu Zaufanego.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk