• Odbierz prezent
Protokół z posiedzenia FOMC 1 maja nie zmienia poglądu na stanowisko władz monetarnych USA. Poranek na rynkach: 23.05.2019

Protokół z posiedzenia FOMC 1 maja nie zmienia poglądu na stanowisko władz monetarnych USA: o podwyżkach należy zapomnieć, są one dodatkowo mniej prawdopodobne niż redukcje kosztu pieniądza. Na froncie wojen handlowych Stany Zjednoczone celują w chińskie firmy technologiczne a druga strona )wedle spekulacji) zamierza odciąć dostęp do swoich zasobów metali ziem rzadkich (2/3 ogólnoświatowego wydobycia).


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • W rezultacie na rynku sączy się awersja do ryzyka. Kontrakt na S&P500 spada pod 2850 pkt. Futures na DAX jest pod 12100 pkt. W obu przypadkach spadki wynoszą około 0,5 proc. Silniej spadają azjatyckie średnie giełdowe, zwłaszcza tracący 1,5 proc. Hang Seng.
  • W Wielkiej Brytanii znów nasila się presja na odejście May a kurs funta do dolara GBP/USD krąży nad wczorajszym czteromiesięcznym minimum. Ze swojego stanowiska zrezygnowała Przewodnicząca Izby Gmin, Andrea Leadsom, która nie wierzy w zachowanie wierności rządu wynikom referendum z 2016 roku.
  • Kurs euro EUR/USD jest w konsolidacji pod 1,12. USD/JPY sesję azjatycką kończy w okolicach 110,30. Żadna z walut G-10 nie zmienia swojej wartości względem dolara o więcej niż 0,2 proc. EUR/PLN jest kwotowany na poziomie 4,3050.  

1

Zmiany

  • Na rynku surowców należy odnotować przede wszytskim silną przecenę ropy, której katalizatorem stały się dane o zapasach. Ich silny przyrost, któremu towarzyszył przyrost zapasów benzyny zepchnął WTI pod 61 USD za baryłkę. Spadkową serię kontynuuje też kurs miedzi: cena tony metalu na LME wymazała praktycznie całość tegorocznych zwyżek.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk