• Odbierz prezent
Propozycja obniżenia opłat transakcyjnych DOGE została zatwierdzona
fot. freepik.com

Propozycja Patricka Loddera dotycząca zmiany polityki opłat w ekosystemie Dogecoin zyskała poważne poparcie członków społeczności, w tym Elona Muska. Celem propozycji jest obniżenie minimalnej opłaty transakcyjnej w sieci o 100 razy, przy jednoczesnym wprowadzeniu funkcji, która zniechęciłaby spamerów do atakowania sieci.

Zmiana polityki opłat w sieci Dogecoin

Dogecoin, najpopularniejszy meme coin, stopniowo przechodzi od bycia całkowicie żartobliwą monetą do stania się poważną cyfrową walutą. Patrick Lodder, współtwórca Dogecoin i dyrektor generalny Liberate Incorporated, opublikował na Githubie propozycję, której celem jest stworzenie nowej struktury opłat dla Dogecoin Core.

Jak stwierdzono w propozycji, w sieci Dogecoin zostanie wdrożonych pięć kluczowych zmian. Wszystko odbędzie się poprzez liczne aktualizacje oprogramowania. Aktualizacja wprowadzi następujące poprawki:

  • obniżenie minimalnej opłaty relay do 0,001 DOGE,
  • obniżenie limitu dust do 0,01 DOGE,
  • obniżenie domyślnej stawki opłaty za włączenie bloku do 0,01 DOGE,
  • ponowne wprowadzenie funkcjonalnej wolnej przestrzeni transakcyjnej
  • obniżenie domyślnej stawki opłaty do 0,01 DOGE,

Uczynić DOGE lepszym od Bitcoina

Lodder wyjaśnił, że obecna opłata relay Dogecoin w wysokości 100 000 000 uniemożliwiła wysyłanie transakcji z opłatą poniżej 1 DOGE do górników w celu potwierdzenia. To z kolei uniemożliwiło wykorzystanie tej cyfrowej waluty do mikrotransakcji. Lodder napisał:

Od samego początku celem Dogecoin było to, aby był dostępny dla każdego, ale przy obecnych kursach wymiany, transakcje DOGE są utrzymywane na sztucznie wyższym poziomie niż te, które zostały wprowadzone na blockchainach Bitcoin i Litecoin, nie zważając na ich ekonomię opłat. Podczas gdy transakcje na DOGE były 10x tańsze niż transakcje na LTC, na dzień dzisiejszy są one prawie 5x droższe. W związku z tym, sensowne jest obniżenie opłat o co najmniej 50x, aby pozostać konkurencyjnym.

Co więcej, wraz z proponowaną zmianą polityki opłat, ponownie aktywna stanie się funkcja darmowych transakcji odziedziczona po Bitcoin 0.14 . Funkcja ta została początkowo zaprojektowana, aby zarezerwować 27kb przestrzeni w każdym bloku dla potwierdzenia transakcji z niewystarczającymi opłatami. Lodder jednak twierdzi:

Obiekt jest obecnie w dużej mierze niewykorzystany, ponieważ kwalifikujące się transakcje obecnie nie są przekazywane do górników. W istocie, logika przekaźnika zostanie zmodyfikowana, aby “ponownie zaakceptować przekaźnik transakcji z wolną przestrzenią.

Jak można się było spodziewać, propozycja zyskała poważne poparcie ze strony wiernych wyznawców Dogecoina, w tym samego Elona Muska.

Podczas gdy proponowane zmiany zdecydowanie sprawią, że Dogecoin będzie tańszy, faktem pozostaje, że DOGE nadal jest tylko meme coinem z nieograniczoną podażą. Dlatego przejęcie udziałów w rynku uznanych i poważniejszych kryptowalut, takich jak Bitcoin (BTC) czy Ethereum (ETH), wydaje się w tej chwili zadaniem nie do wykonania.

W momencie pisania tego artykułu DOGE jest notowany na poziomie około 0,25 USD, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi 33,55 mld USD.

BeInCrypto Polska - Propozycja obniżenia opłat transakcyjnych DOGE została zatwierdzona


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk