• Odbierz prezent
Producent rękawic odreagowuje piątkowe spadki. Akcje DINO tracą zdecydowanie najmocniej

Za nami kolejny tydzień bez przełomu jeśli chodzi o sytuację techniczną na indeksie WIG20 - piątkowa sesja przyniosła jego spadki, a w ciągu całego tygodnia stracił on 1,27%, kończąc handel na poziomie 1987 punktów. Nadal poruszamy się zatem w przedziale 1900-2000 punktów ograniczających ruch boczny obecny na indeksie od początku lutego.

Po ostatniej,

mocnej wyprzedaży walorów Mercator Medical piątek przyniósł odreagowanie nastrojów i akcje producenta rękawic zyskały blisko 10%, przy 113 mln zł obrotów. Jednymi z najmocniej tracących były akcje Dino Polska, które kontynuowały ruch korekcyjny w kierunku ważnego wsparcia z okolic 240 zł. Dodatnie stopy zwrotu charakteryzowały za to zachowanie indeksów małych i średnich spółek, które jednak nie miały za sobą udanego tygodnia – sWIG80 stracił 0,77%, a mWIG40 1,66%.

Na rynkach bazowych Starego Kontynentu nie był to również udany tydzień

DAX30 zanotował pierwszy, spadkowy tydzień od końca lutego, tracąc jednak niewiele ponad 1%. W piątek nie pomogły nawet bardzo dobre odczyty wstępnych indeksów PMI za kwiecień. Dla strefy euro, wskaźnik kompozytowy wyniósł 53,7 pkt., co jest najwyższym poziomem od dziewięciu miesięcy. Sytuacja była wspierana przede wszystkim mocnym wynikiem w sektorze przemysłowym, gdzie indeks odnotował kolejny z rzędu rekord na poziomie 63,4 pkt.

Sama produkcja przemysłowa wzrosła dziesiąty miesiąc z rzędu w najwyższym tempie od początku badań

Cieszy również odczyt wskaźnika w sektorze usług, który znalazł się powyżej 50 punktów. Z odmienną sytuacją mieliśmy do czynienia podczas piątkowego handlu w Stanach Zjednoczonych. Po czwartkowej wyprzedaży indeksów (pochodna ogłoszonych planów Joe Bidena w zakresie podwyżek podatków od zysków kapitałowych) nie było już śladu. Zarówno S&P500, jak i technologiczny Nasdaq zakończyły sesję blisko swoich historycznych szczytów.

OCZEKIWANIA CO DO DZISIEJSZEJ SESJI

Japoński Nikkei225 zakończył handel na poziomie bliskim +0,5% dyskontując piątkowe wzrosty amerykańskich indeksów. Z kolei kontrakty terminowe na DAX30 i S&P500 są kwotowane na lekko dodatnich poziomach. Powyższe, powinno implikować umiarkowanie pozytywne otwarcie handlu na GPW w Warszawie.


BNP Paribas Biuro Maklerskie

Biuro Maklerskie Banku BNP Paribas S.A. jest jednym z pierwszych biur maklerskich w Polsce - działa na rynku papierów wartościowych od 1992 roku. Materiały analityczne tworzone są przez Zespół Doradztwa Inwestycyjnego w skład którego wchodzą Lukas Cinikas, Szymon Nowak, Michał Krajczewski i Adam Anioł.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk