• Odbierz prezent
Problem z przełamaniem bariery 11400 pkt na niemieckiej giełdzie. Analiza indeksu DAX
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja techniczna na niemieckim Daxie

W ostatnim tygodniu na niemieckim indeksie giełdowym DAX możemy obserwować wyraźną korektę wzrostową. Po wyrobieniu wsparcia przy okrągłym poziomie 11 000 pkt., kurs ruszył w górę na ponad 400 punktów. Cena napotkała jednak na opór w rejonach poziomu 11 420 pkt, czy to już koniec korekty wzrostowej i czas na kontynuację trendu spadkowego?


Patrząc na interwał H4, kurs ma wyraźny problem z pokonaniem bariery oporowej, znajdującej się w rejonach poziomu 11 400 pkt. Kurs odbijał od tego miejsca we wtorek, a także na dzisiejszej sesji. Jeżeli korekta wzrostowa ma się przedłużyć, poziom musi zostać wybity. Z kolei najbliższym kluczowym wsparciem jest w tej chwili poziom 11 260 pkt, jeżeli dojdzie do jego wybicia, kurs powinien szybko przetestować ostatnie minima przy 11 000 pkt.

Wykres 1. Indeks giełdowy DAX interwał W1

FXMAG indeksy problem z przełamaniem bariery 11400 pkt na niemieckiej giełdzie. analiza indeksu dax dax dax dax de30 indeksy giełdowe 1Na niższym interwale czasowym - M15, można obserwować lokalną konsolidację, aktualnie krus znajduje się dokładnie pośrodku. Przy poziomie 11 340 pkt można było obserwować kilkukrotną relację ceny, dlatego miejsce to powinno być istotne na dzisiejszą sesję.

Wykres 2. Indeks giełdowy DAX interwał M15

FXMAG indeksy problem z przełamaniem bariery 11400 pkt na niemieckiej giełdzie. analiza indeksu dax dax dax dax de30 indeksy giełdowe 2

Nie wiesz dlaczego wyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot 

Notowania: DAX

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XETR:DAX/

Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk