• Odbierz prezent
Próba odbicia na PLN. Na ile trwałe mogą okazać się wzrosty na głównych parach?

Dzisiejsze przedpołudnie przynosi wzrosty na wszystkich głównych parach z polskim złotym. Czy jest to w dalszym ciągu korekta ostatnich mocnych spadków czy bardziej trwały ruch? Spróbujmy znaleźć odpowiedź na wykresach.

Kurs EURPLN broni poziomu 4.40

Kolejny test ważnego wsparcia widoczny na wykresie EURPLN. Dzisiejsza świeca dzienna póki co buduje biały korpus i zostawia dolny cień, co świadczy o przewadze popytu na parze. Najbliższy bardzo lokalny opór to 4.425 (czerwona horyzontalna linia), jego wybicie z technicznego punktu widzenia utworzy formację podwójnego dna. Teoretyczny zasięg tej formacji to jej wysokość, czyli okolice 4.46. Tam też oporem byłaby linia trendu spadkowego.

 Kurs EURPLN, interwał dzienny

Kurs EURPLN, interwał dzienny

Fałszywe wybicie na USDPLN?

Kurs USDPLN wybił w dół wsparcie na 3.723 ale popyt atakuje, co może skutkować powrotem powyżej tego poziomu. Mielibyśmy do czynienia z fałszywy wybiciem. Najbliższy poziom oporu to poprzednie wsparcia - okolice 3.78. Dopiero ich wybicie mogłoby przynieść dalsze wzrosty. Warto mieć na uwadze jutrzejsze dane o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym (NFP), które mogą powodować zwiększoną zmienność.

 Kurs USDPLN, interwał dzienny

Kurs USDPLN, interwał dzienny

 

Tendencja potwierdzona również na CHFPLN

Osłabienie polskiego złotego (PLN) widoczne jest również na wykresie CHFPLN. Poziom 4.06 na razie pozostaje wybroniony, byki przejmują kontrolę tworząc świecę o wymowie prowzrostowej. Ewentualne dalsze wzrosty na parze mogą być zatrzymane przez linię trendu spadkowego, któa wyraźnie zwiększa nachylenie.

 Kurs CHFPLN, interwał dzienny

Kurs CHFPLN, interwał dzienny

Kurs pary GBPPLN reaguje na poziom 4.86

Poziom 4.86 to poprzednie minimum przed ostatnim lokalnym dołkiem. Kurs GBPPLN odbija się z tego miejsca, potwierdzając średnioterminową tendencję wzrostową. Dołki z sierpnia 2019, marca 2020 i lipca 2020 są coraz wyżej względem siebie. Ponadto, poziom horyzontalny przy 4.80 broni wzrostów. Po jego wybiciu może nastąpić zmiana tendencji. Najbliższy znaczący opór to okrągły poziom 5 PLN.

 Kurs GBPPLN, interwał dzienny

Kurs GBPPLN, interwał dzienny

Ciekawa okazja inwestycyjna na GBPAUD

Para GPBAUD ma za sobą bardzo mocny ruch spadkowy na ponad 2500 pipsów trwający od kwietnia bieżącego roku. Od czerwca 2020 nastapiło wyhamowanie spadków a końcówka lipca przyniosła dynamiczne wybicie kanału spadkowego. Rynek próbuje narysować strukturę wyższych szczytów i dołków, co może przerodzić się w bardziej trwały trend wzrostowy. Wczorajszy dzień przyniósł formację pinbara, która przetestowała wcześniejszy opór na 1.82. Dzisiejsza świeca ma charakter popytowy potwierdzając prowzrostowy charakter ruchu. Ostatecznym potwierdzeniem będzie wybicie i przetestowanie oporu na 1.842 i tam można próbować wejścia w pozycję długą.

 Kurs GBPAUD, interwał dzienny

Kurs GBPAUD, interwał dzienny

 

 

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk