• Odbierz prezent
Private banking Santander Bank Polska najlepszą usługą w Polsce

W tegorocznej edycji prestiżowego konkursu organizowanego przez magazyn „Euromoney” private banking Santander Bank Polska został uznany za najlepszy w Polsce. Wysoko oceniono zarządzanie majątkiem, inwestycje technologiczne i przedsięwzięcia ekologiczno-społeczne Santander Private Banking.

Wyróżnienie przyznane przez magazyn „Euromoney” bankowości prywatnej Santander Bank Polska jest jednym z najbardziej prestiżowych w branży. Nagrodzone zostały też usługi Grupy Santander dla najzamożniejszych klientów z Hiszpanii, Portugalii, Meksyku i Chile.

Euromoney wysoko ocenił inwestycje Grupy Santander w technologię oraz jej zaangażowanie na rzecz odpowiedzialnej bankowości. Grupa Santander została laureatem nagrody za najlepszą bankowość prywatną w zakresie inwestycji ekologiczno-społecznych oraz inwestycji zmieniających otoczenie („Best Private Bank in ESG & Impact Investing”), za najwyższą jakość nowych i innowacyjnych technologii oraz zarządzania danymi („Best Innovative or Emerging Technology and Data Management”) w Ameryce Łacińskiej.

Polski private banking, mimo że jest dużo młodszy niż te w USA czy krajach Europy Zachodniej bardzo szybko rozwinął swoją ofertę i zaczął obsługiwać klientów na światowym poziomie. Nasze doświadczenia wyniesione z Grupy Santander, ciągła dbałość o rozwój oferty, a także maksymalne skupienie na zadowoleniu klientów, dały efekt w postaci wyróżnienia otrzymanego od Euromoney. Ta nagroda to docenienie wykonanej przez nas pracy, ale także motywacja do dalszego, systematycznego rozwoju – uważa Wojciech Sieńczyk, dyrektor obszaru Wealth Management w Santander Bank Polska.

Bankowość prywatna Grupy Santander zapewnia klientom spersonalizowane wsparcie za pośrednictwem zespołu 2500 ekspertów działających w ponad 100 oddziałach w krajach takich jak Hiszpania, Brazylia, Chile, Meksyk, Portugalia, Wielka Brytania, USA, Polska i Argentyna. Na koniec 2020 r. Pion ds. Wealth Management & Ubezpieczeń Grupy Santander posiadał na całym świecie aktywa o łącznej wartości 370 mld euro.

Victor Matarranz, Globalny Dyrektor Pionu ds. Wealth Management i Ubezpieczeń Grupy Santander, tak skomentował wyróżnienie: „Pomimo wyzwań wynikających z pandemii COVID-19, która wymagała przyznania priorytetu kwestiom zdrowia i bezpieczeństwa, w 2020 r. bankowość prywatna Grupy Santander rozwijała się w jeszcze szybszym tempie dzięki wykorzystaniu globalnej platformy, kompleksowej ofercie produktów oraz pionierskim przedsięwzięciom w zakresie zarządzania majątkiem, takim jak nasza inicjatywa Future Wealth. Skonsolidowaliśmy także naszą ofertę w zakresie inwestycji społeczno-ekologicznych i podnieśliśmy jakość komunikacji z klientami przy pomocy naszych nagradzanych kanałów cyfrowych. Jest mi bardzo miło, że magazyn Euromoney docenił jakość usług, jakie nasze zespoły oferują klientom”.

Nagrody magazynu „Euromoney” są przyznawane podmiotom bankowości prywatnej już od 18 lat w oparciu o ankietę wypełnianą przez ponad 2000 respondentów, m.in. banki, zarządzających funduszami czy firmy family office.

***

Grupa Santander Bank Polska S.A. jest jedną z największych grup finansowych i największym bankiem z kapitałem prywatnym w Polsce. Oferuje nowoczesne rozwiązania finansowe dla osób indywidualnych, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz polskich i międzynarodowych korporacji. Bank ma jedną z największych sieci oddziałów i placówek partnerskich, jak również świadczy usługi poprzez elektroniczne kanały dostępu, w tym bankowość mobilną. Jest jednym z liderów rynku w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii w usługach bankowych, konsekwentnie budując swoją markę zgodnie ze strategicznym celem osiągnięcia pozycji najlepszego banku dla klienta. Priorytetem Santander Bank Polska jest satysfakcja i lojalność klientów, dlatego Bank regularnie wprowadza do oferty innowacyjne funkcjonalności, które pomagają dbać o finanse osobiste oraz efektywnie zarządzać finansami firmowymi. Od 2011 r. Bank należy do międzynarodowej Grupy Santander. Spółki z Grupy Santander Bank Polska oferują m.in. fundusze inwestycyjne, usługi maklerskie, ubezpieczenia, leasing oraz faktoring.

Grupa Santander to wiodąca uniwersalna grupa bankowa z siedzibą w Hiszpanii, założona w 1857 r. Jest obecna na 10 kluczowych rynkach w Europie oraz obu Amerykach i jest jednym z największych banków na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej. Jej misją jest pomaganie klientom w codziennych sukcesach w duchu wartości „Przyjazny, Rzetelny, Dla Ciebie”. Grupa Santander dąży do tego, aby stawać się instytucją coraz bardziej odpowiedzialną społecznie. W tym celu zobowiązała się m.in. przeznaczyć w latach 2019–2025 ponad 120 mld EUR na finansowanie inwestycji i rozwiązań proekologicznych i udzielić finansowego wsparcia ponad 10 milionom ludzi, w tym samym czasie. Według stanu na koniec 2020 r. Grupa posiada 148 mln klientów (w tym 22.8 mln klientów lojalnych oraz 42.4 mln klientów cyfrowych), 11 000 oddziałów i 191 000 pracowników.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk