• Odbierz prezent
PrimeBit Games podpisał dwie umowy na realizację gier mobilnych

PrimeBit Games, notowany na NewConnect deweloper gier, poinformował o zawarciu ze spółką Fintech dwóch umów na realizację gier mobilnych. Pierwsza z nich dotyczy stworzenia gry edukacyjnej o roboczej nazwie Alko Edu, której zadaniem będzie pokazanie skutków stosowania alkoholu. Druga umowa ma związek z rozbudowaniem oraz promocją flagowego produktu spółki – Magic Nations. Na ten cel Fintech przeznaczy 200 tys. zł, przez co stanie się współproducentem gry.

- Chcemy systematycznie pogłębiać współpracę ze spółką Fintech tworząc kolejne, wspólne produkcje, intensywnie myślimy o dalszych krokach inwestycyjnych. Nowa gra edukacyjna, którą stworzymy w ramach podpisanej umowy, będzie związana z walką z alkoholizmem. To ważny projekt, którego celem jest edukacja młodzieży w zakresie negatywnego skutku spożywania używek. – informuje Michał Ręczkowicz, prezes PrimeBit Games.

PrimeBit Games na zlecenie Fintech stworzy do grudnia br. wersję Alko Edu na platformy mobilne Android i iOS Wartość umowy wynosi 100 tys. zł, z opcją jej zwiększenia w przypadku zlecenie dodatkowych prac. PrimeBit Games będzie jednocześnie wydawcą gry, za co otrzyma wynagrodzenie w wysokości 10 proc. przychodów z jej sprzedaży. Umowa będzie rozliczana co kwartał.

Druga umowa dotyczy rozbudowania i promocji gry Magic Nations, flagowego produktu PrimeBit Games. – Wiemy ile jesteśmy w stanie zarobić na tym tytule i zamierzamy to sprawdzić na większych wolumenach. Jeśli promocja Magic Nations utrzyma tak dobre wskaźniki jak dotychczas, wówczas będziemy zwiększać nakłady inwestycyjne – dodaje Michał Ręczkowicz.

W ramach umowy Fintech przeznaczy na promocję Magic Nations 200 tys. zł i stanie się współproducentem gry, uzyskując 3 proc. praw własności do gry i taki sam udział w jej zyskach. Przychody z gry w pierwszej kolejności pokryją nakłady poniesione przez Fintech, który zadeklarował również możliwość zwiększenia udziału w grze do 25%, inwestując do 1 mln zł, pod warunkiem, że rentowność kampanii marketingowej w pierwszym etapie promocji gry, będzie dodatnia. Dodatkowo Fintech zapewnił sobie prawo pierwokupu praw autorskich do gry, jeśli spółka wystawi ją na sprzedaż.

- Bardzo optymistycznie postrzegamy perspektywę współpracy z PrimeBit Games. Zakładamy, że realizacja projektów Alko Edu i Magic Nations będzie miała pozytywne przełożenie na przyszłe wyniki finansowe zarówno dla nas jak i drugiej strony umowy – komentuje Łukasz Karpiński, Prezes Zarządu Fintech.

PrimeBit Games zakłada istotny wpływ umów na wyniki finansowe spółki w perspektywie lat 2019-2021.

O spółce:

PrimeBit Games SA to notowany na New Connect twórca, projektant i wydawca gier na komputery stacjonarne, konsole i urządzenia mobilne. Studio tworzą profesjonalne zespoły grafików i programistów z ugruntowanym doświadczeniem w międzynarodowych organizacjach. Misją spółki jest tworzenie unikalnych i innowacyjnych gier, w których wykorzystywane są najnowsze osiągnięcia techniki. Głównym założeniem działalności PrimeBit Games jest osiągnięcie ugruntowanej pozycji na polskim i światowym rynku gamingowym jako podmiotu dyktującego nowe trendy w branży. Flagowym produktem spółki jest Magic Nations, której wydanie planowane jest na wrzesień 2018 roku. Spółka jest twórcą własnej platformy typu kickstarter, za pośrednictwem której deweloperzy gier mogą przeprowadzać zbiórki pieniędzy na sfinansowania swoich projektów, których wydawcą w przyszłości będzie PrimeBit Games.

 


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk