• Odbierz prezent
PrimeBit Games notowany na NewConnect podsumowuje pierwsze trzy kwartały

PrimeBit Games, notowany na NewConnect producent i wydawca gier opublikował wyniki finansowe po trzech kwartałach br. Od stycznia do września spółka wypracowała 726,1 tys. zł przychodów, wobec 182,4 tys. zł rok wcześniej. We wrześniu studio wydało swój najważniejszy tytuł – Magic Nations, karciankę w formule freemium, której model monetyzacji oparty jest na mikropłatnościach oraz płatnym DLC.

- Jesteśmy w fazie rozwoju, która dla każdego studia jest sporym wyzwaniem. We wrześniu na rynek trafiła nasza najważniejsza gra – Magic Nations, oraz platformówka – Caveman Chuck.  Własne realizacje wymagają od nas większego zaangażowania kapitału i pracy, niż zlecenia zewnętrzne, które do tej pory były głównym obszarem naszej działalności. Patrzymy długoterminowo, dlatego już od samego początku chcemy budować własne portfolio studia. – mówi Michał Ręczkowicz prezes PrimeBit Games

Czytaj także: Czy można inwestować bez ryzyka?

Dywersyfikacja jest podstawowym narzędziem zarządzania ryzykiem. Dzięki niej zwiększamy bezpieczeństwo swojego kapitału. Choć wydaje się, że sama w sobie nie jest niczym skomplikowanym, to należy być świadomym, że posiada swoje wady/koszty, a przeprowadzona w niewłaściwy sposób ogranicza potencjaln.. Czytaj
Czy można inwestować bez ryzyka?

Flagowy projekt spółki – Magic Nations – to multiplatformowa, strategiczna karcianka, osadzona w świecie fantasy dla graczy z całego świata. Taktyka i odpowiednio wykorzystanie posiadanych zasobów zdecyduje o sukcesie lub porażce gracza.  Spółka aktualnie pracuje nad portingiem tytułu na Xbox One, Nintendo Switch, iOS i Android.

- Liczymy, że Magic Nations trafi w gusta graczy. Od dnia premiery cały czas ulepszamy nasz produkt, aby dostosować go najlepiej jak to możliwe do oczekiwań użytkowników. Intensywnie pracujemy nad nowymi tytułami: Inside Grass: A Little Adventure oraz Froggy. Gry skierowane są głównie do najmłodszego grupy odbiorców. Ich wydanie planowane jest odpowiednio na IV kwartał br. i I kwartał 2019 roku. – dodaje Ręczkowicz.

We wszystkich grach PrimeBit Games zaimplementowano unikalny system wzajemnej promocji. Użytkownik po wykonaniu zadania „specjalnego” nagradzany jest bonusem, który może aktywować w innej grze studia. 

PrimeBit Games zadebiutował na rynku NewConnect w czerwcu 2018 roku.

 

 

 

 

 


PrimeBit Games SA

PrimeBit Games S.A. to notowany na New Connect twórca, projektant i wydawca gier na komputery stacjonarne, konsole i urządzenia mobilne. Studio tworzą profesjonalne zespoły grafików i programistów z ugruntowanym doświadczeniem w międzynarodowych organizacjach. Misją spółki jest tworzenie unikalnych i innowacyjnych gier, w których wykorzystywane są najnowsze osiągnięcia techniki. Głównym założeniem działalności PrimeBit Games jest osiągnięcie ugruntowanej pozycji na polskim i światowym rynku gamingowym jako podmiotu dyktującego nowe trendy w branży. Flagowym produktem spółki jest Magic Nations.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk