• Odbierz prezent
Price Action – wszystko, czego potrzebujesz do skutecznego tradingu jest na czystym wykresie

W środę 04.11.2020 odbył się webinar online organizowany we współpracy z brokerem Orbex. Tematem wirtualnego spotkania była akcja cenowa na wykresie oraz jak ją odczytywać w kontekście zawierania pozycji.

Price Action – prostota na wykresie

Niewątpliwie zaletą metodologii Price Action jest jej prostota. Trader operuje na czystym wykresie poszukując kluczowych miejsc reakcji ceny i sygnałów do wejścia w pozycję. Na Price Action składa się kilka elementów, m. in. wsparcia i opory, analiza trendów, formacje cenowe i wreszcie sygnały w postaci świec japońskich. Na webinarze omówiono sposób wyznaczania poziomów wsparć i oporów w oparciu o kluczowe miejsca w trendzie. Przedstawiono 4 główne sygnały świecowe wejścia w pozycję (w tym kilkuświecową formację fałszywego wybicia z Inside bara stosowaną przez znanego australijskiego guru Price Action – Niala Fullera). Uczestnicy webinaru mogli dowiedzieć się również, jak w prosty sposób wejść w pozycję z lepszym stosunkiem zysku do ryzyka. Wszystko zostało poparte licznymi przykładami na wykresach z rzeczywistego rynku.

 Wykres 1. Kurs GBPUSD, interwał dzienny – sygnały Price Action na poziomie wsparcia

Wykres 1. Kurs GBPUSD, interwał dzienny – sygnały Price Action na poziomie wsparcia; Źródło: platforma Orbex

Dostęp do archiwum nagrań webinarowych

Jeśli chciałbyś otrzymać dostęp do wszystkich nagrań z webinarów organizowanych przez FXMAG, kliknij tutaj.

Jednocześnie informujemy, że dostęp do nagrań wszystkich wirtualnych spotkań inwestycyjnych jest bezpłatny dla prenumeratorów kwartalnika Inwestor. Kod rabatowy WEBINAR uprawnia do 20% zniżki na zakup prenumeraty pisma.

Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejny webinar w najbliższą środę, 11-tego listopada o godz. 18.00. Tematem szkolenia będzie ciekawa japońska strategia inwestycyjna Ichimoku. Poniżej link do rejestracji na webinar.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA WEBINAR

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk