• Odbierz prezent
Prezez Getin Noble Banku uspokaja - Odpływy wróciły do normalnych poziomów, takich, które były przed zamieszaniem

Odpływy środków klientów Getin Noble Banku wróciły obecnie do poziomów standardowych, notowanych przed prasowymi publikacjami - poinformował Artur Klimczak, prezes banku.

"Odpływy wróciły do normalnych poziomów, takich, które były przed zamieszaniem” – powiedział Klimczak.

Bank podał w opublikowanym rano raporcie, że w wyniku prasowych publikacji odnotował wzmożone wypływy środków ulokowanych w banku.

W połowie listopada Gazeta Wyborcza oraz Financial Times napisały, że Leszek Czarnecki zawiadomił prokuraturę o złożeniu mu przez przewodniczącego KNF Marka Chrzanowskiego propozycji korupcyjnej w zamian między innymi za przychylność regulatora dla procesu restrukturyzacji Getin Noble Banku.

"Od połowy listopada bank zaobserwował presję płynnościową wywołaną informacjami medialnymi nie związanymi z operacyjną działalnością banku” – powiedział Klimczak.

Wskaźnik LCR na koniec III kwartału 2018 roku wynosił 135 proc, a wskaźnik kredytów do depozytów wynosił 89,5 proc.


PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk