• Odbierz prezent
Pretekst do spadku kursu dolara - FED sygnalizuje możliwą zmianę nastawienia

Przekaz z ostatnich dni wydaje się być zaprzeczeniem tego, co słyszeliśmy jeszcze kilkanaście tygodni temu. Rezerwa Federalna odchodzi od „autopilota” w temacie podwyżek stóp procentowych, gdyż globalna sytuacja makroekonomiczna wymaga uważniejszego podejścia i analizy możliwych posunięć.

Rynkowe szacunki, co do skali możliwych podwyżek w przyszłym roku zostały zredukowane do zaledwie jednego ruchu, co pokazuje, że dostosowanie pojawiło się względnie szybko.

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

Dolar dostał, zatem preteksty do nieco większej korekty

Jej skala zależna będzie jednak od tego, na ile nie dojdzie do eskalacji globalnego ryzyka, gdyż w takiej sytuacji dolar USD pozostanie walutą pierwszego wyboru. Kluczowe tematy to, Brexit i wojny handlowe. Jednocześnie rynek będzie teraz bardziej wrażliwy na publikacje makro – w najbliższych dniach w centrum uwagi znajdą się odczyty ISM i dane z rynku pracy.

Czytaj także: Czy można inwestować bez ryzyka?

Dywersyfikacja jest podstawowym narzędziem zarządzania ryzykiem. Dzięki niej zwiększamy bezpieczeństwo swojego kapitału. Choć wydaje się, że sama w sobie nie jest niczym skomplikowanym, to należy być świadomym, że posiada swoje wady/koszty, a przeprowadzona w niewłaściwy sposób ogranicza potencjaln.. Czytaj
Czy można inwestować bez ryzyka?

Nota prawna

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk