• Odbierz prezent
Presja na kursie euro EUR/PLN. Co z dolarem australijskim (AUD) w relacji do amerykańskiej waluty (USD)?

Po poniedziałkowym osłabieniu USD dziś rynki wracają do płytkiego dryfu. Niewielkie zmiany na FX oraz indeksach. Złoto podchodzi do 2000 USD. Rynki czekają na świeży impuls.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Rynek akcji w Azji oraz kontrakty na indeksy w USA i Europie notują niewielkie odchylenia od poziomów odniesienia. Brak zdecydowania bierze się z braku informacji mogących ożywić rynek.
  • Chiński Shanghai Composite rośnie o 0,1 proc., ale japoński Nikkei225 spada o 0,1 proc. Futures na S&P500 pozostaje bez zmian po wczorajszym wzroście indeksu rynku kasowego o 0,27 proc. Kontrakt na DAX  jest niżej o 0,1 proc.
  • Na rynku walutowym nie widać szerokiej kontynuacji wczorajszego osłabienia USD, które prawdopodobnie brało się z niskiej płynności. USD/JPY kontynuuje opadanie do 105,60, ale inne crossy G10 pozostaje stabilne. EUR/USD zatrzymał się pod 1,19.
  • AUD/USD stanął na 0,7225. Umocnienie Aussie zostało zahamowane przez wiadomości, że Chiny rozpoczęły dochodzenie antydumpingowe w sprawie importu wina z Australii.
  • Minutki RBA przeszły bez reakcji, gdyż kluczowe informacje zostały dostarczone dwa tygodnie temu w Raporcie Polityki Monetarnej.
  • Kurs euro do złotego EUR/PLN wrócił pod 4,40 pod wpływem presji, jaka wczoraj po południu dotknęła aktywa rynków wschodzących (silna przecena m.in. BRL i RUB).
  • Złoto odrabia zeszłotygodniowe straty i podchodzi do 2000 USD za uncję. Zbiega się to z powrotem spadków rentowności obligacji skarbowych – oprocentowanie 10-latek amerykańskich od początku tygodnia spadło o 4 pb do 0,67 proc.
  • Ceny ropy naftowej utrzymują poziomy zdobyte we wczorajszym wyskoku – WTI pozostaje niewiele pod 43 USD/b. Wczoraj OPEC+ powiedział, że ugrupowanie producentów prawie w pełni dostosowało się do cięć produkcji.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk