• Odbierz prezent
Premiera Sniper Ghost Warrior Contracts2 w czwartym kwartale br.!

W czwartym kwartale br. nastąpi premiera najnowszej odsłony snajperskiej serii autorstwa CI Games – Sniper Ghost Warrior Contracts 2. Tytuł będzie dostępny w wersji na PC i konsole. Strategia spółki zakłada regularne wydawanie gier z segmentu AA/AA+, które są tworzone przez wewnętrzne zespoły we wsparciu zewnętrznych partnerów outsourcingowych. Dziś spółka wydawnicza z Grupy CI Games rozpoczęła emisję akcji, z której chce pozyskać około 4 mln zł. Środki finansowe zostaną przeznaczone na rozwój portfolio platformy.

- Mimo dużych premier, które co roku mają miejsce w czwartym kwartale, podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu sprzedaży Sniper Ghost Warrior Contract 2 właśnie w tym okresie, z uwagi na nasze dotychczasowe doświadczenia. Poprzednią część gry wydaliśmy pod koniec listopada zeszłego roku i jesteśmy zadowoleni z wyników jakie osiągnęła – mówi Marek Tymiński, prezes CI Games.

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 będzie dostępny w wersji na komputery stacjonarne i konsole. Premierę tytułu poprzedni kampania promocyjna, której rozpoczęcie planowane jest w sierpniu. Działania marketingowe będą skoncentrowane na kontynuacji sukcesu SGWC. Budżet gry będzie niższy niż w przypadku poprzedniej części.

Przyjęta przez CI Games strategia zakłada regularne wydawanie gier z segmentu AA/AA+, które są tworzone przez wewnętrzne zespoły spółki, we wsparciu zewnętrznych partnerów outsourcingowych. – Konsekwentnie realizujemy strategię, zgodnie z którą będziemy wydawać nasze gry bardziej regularnie – dodaje Marek Tymiński.

CI Games finalizuje rozmowy z bankiem na temat dalszego finansowania. Spółka przeszła już komitet kredytowy. Obecnie procedowane są szczegóły aneksu.

Jestem zadowolony z rozwoju CI Games, szczególnie w ostatnich kwartałach. Moje cele inwestycyjne w zakresie spółki są długoterminowe. Jednym z ważnym kowenantów dla banku jest utrzymanie przez ze mnie wszystkich obecnie posiadanych akcji CIG – informuje Marek Tymiński.

Dziś rozpoczęła się pierwsza transza emisji akcji spółki wydawniczej z Grupy CI Games – United Label. Środki finansowe zostaną przeznaczone na rozwój portfolio wydawniczego platformy. Spółka chce zadebiutować na NewConnect w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Obecnie dwa tytuły, z portfolio wydawniczego United Label: gra narracyjna Röki oraz RPG w stylu pixel art Eldest Souls, są w końcowych fazach produkcji. Ich premiery będą miały miejsce w tym roku.

– Cieszy mnie duży wzrost Wishlist w ostatnich dniach, to dobrze rokuje co do premier obu gier. Mam nadzieję, że inwestorzy to również docenią – mówi prezes CI Games.

Spółka rozwija dział produkcji gier w dwóch nowych lokalizacjach, gdzie trwają prace nad kontynuacją Lords of the Fallen. Dedykowany grze zespół liczy już 15 etatowych wysokiej klasy specjalistów, z których prawie wszyscy mają wieloletnie doświadczenie przy grach AAA. CI Games rozpoczęło także współpracę przy projekcie z zewnętrznymi partnerami outsourcingowymi. – Jestem zadowolony z postępów rekrutacji w dwóch nowych lokalizacjach – dodaje Marek Tymiński.

O CI Games

CI Games to globalny wydawca, deweloper i dystrybutor produktów w zakresu rozrywki interaktywnej. Siedziba spółki mieści się w Warszawie, a działalność w Ameryce Północnej i Południowej prowadzona jest z biura w Nowym Jorku. Spółka została utworzona w 2002 r., a jej akcje są notowane na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W portfelu CI Games znajdują się wysoko oceniane, sprzedawane w wielomilionowych nakładach tytułu Lords of the Fallen i Sniper Ghost Warrior, seria gier, której globalna sprzedaż przekroczyła 7 mln egzemplarzy. Spółka pracuje obecnie nad kilkoma szeroko znanymi grami wieloplatformowymi, w tym Sniper Ghost Warrior: Contracts 2, kolejną edycją gry akcji RPG Lords of the Fallen oraz innymi tytułami, których nazwy nie zostały jeszcze ogłoszone.

Więcej informacji na temat CI Games znajduje się pod adresem www.cigames.com, prace zespołu można też śledzić na Facebooku albo na profilu w serwisie Twitter.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk