• Odbierz prezent
Premiera gry Dex na konsole Nintendo Switch 24 lipca

SONKA, notowana na NewConnect spółka specjalizująca się w portowaniu gier na Nintendo Switch i inne konsole, poznała dokładną datę premiery gry Dex. Jest to projekt realizowany wspólnie z QubicGames. Zakładał on wsparcie finansowe QubicGames w wydaniu i dystrybucji gry na Nintendo Switch, w zamian za wynagrodzenie stanowiące udział procentowy w przychodach ze sprzedaży

Dex to dwuwymiarowy, cyberpunkowy RPG z widokiem z boku oraz otwartym światem. W grze położono nacisk na eksplorację i nieliniową rozgrywkę. Fabuła gry przenosi graczy w przyszłość do miejsca pełnego kontrastów, gdzie luksusowe wieżowce kontrastują z dzielnicami biedy. W takim miejscu będziemy musieli się zmierzyć z tajemniczą sztuczną inteligencją, która uważa się za ostatnie ogniwo w łańcuchu ewolucji i pragnie dokonać tzw. finalnej przemiany. 

Dex to ciekawa gra produkcji czeskiego studia Dreadlocks, w którą do tej pory gracze mieli okazję zagrać na PC oraz konsoli Playstation i Xbox. Uważamy, że tego typu gra świetnie sprawdzi się na Nintendo Switch i dlatego, w zamian za tzw. revenue share postanowiliśmy wesprzeć QubicGames w jej wydaniu i dystrubucji. 24 lipca gra będzie dostępna dla graczy w cenie 19,99 USD – komentuje Rafał Sankowski, CEO SONKA.

Gra zostanie wydana również w limitowanej wersji pudełkowej, na podstawie umowy zawartej pomiędzy QubicGames S.A. a Red Art Games z siedzibą we Francji. Cena regularna Gry w wersji pudełkowej wynosić będzie 29,99 EUR, a data jej wprowadzenia do dystrybucji zostanie ustalona przez Red Art Games.

************

O SONKA:

SONKA to notowana na NewConnect spółka założona przez PlayWay, QubicGames, Rafała Sankowskiego i Bartosza Moniewskiego. Specjalizuje się w portowaniu gier na Nintendo Switch i inne konsole. Realizuje także produkcje własne oraz prowadzi działalność wydawniczą. Model biznesowy SONKI zakłada przede wszystkim portowanie gier. Powoduje to wysoką rentowność projektów, gdyż ich koszt jest znacząco niższy od wydatków związanych z tworzenia własnych gier. Dodatkowo, dzięki obecności w akcjonariacie PlayWay i Qubic Games, SONKA ma stały dostęp do projektów możliwych do przeportowania.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk