• Odbierz prezent
Frostpunk 11 bit studios spółka gra

24 kwietnia miała miejsce premiera gry „Frostpunk”. Gra spotkała się z przychylnym przyjęciem. Cena akcji rośnie.

 

Cena akcji 11 bit studios na otwarciu dzisiejszej sesji na GPW wzrosła o 3,8%.  Inwestorzy ucieszyli się na dzisiejszą premierę długo wyczekiwanej gry „Frostpunk". Gra została bardzo dobrze przyjęta przez graczy i zbiera pozytywne opinie na portalach. Średnia ocen na portalu Metacritic, który zbiera recenzje i opinie, wynosi 87 pkt, co daje jej wysokie czwarte miejsce w globalnym rankingu. Recenzenci chwalą m.in. scenariusz i grafikę gry. Użytkownicy doceniają fabularny i emocjonalny aspekt gry.

W 2017 r. spółka miała 19,2 mln zł przychodów, 7,6 mln zł zysku operacyjnego i 3,6 mln zł zysku netto. Wyniki finansowe za 2017 r. były słabsze niż rok wcześniej, ponieważ spółka w ubiegłym roku nie miała żadnej dużej premiery. W związku z premierą nowej gry wiążą się ogromne nadzieje na poprawę tegorocznych wyników finansowych 11 bit studios.

Cena akcji rośnie już od 20 kwietnia na wieść o premierze „Frostpunka”. W tym czasie cena akcji wzrosła z 235 zł 19 kwietnia w okolice 260 zł na dzisiejszej sesji. Inwestorzy liczą na to, że gra będzie dobrze się sprzedawać.

 

FXMAG akcje premiera „frostpunka” – 11 bit studios osiąga nowe szczyty 11 bit studios gpw spółka 1

Wykres 11 bit studios - interwał 5 min

Warto także przypomnieć, że pod koniec maja odbędzie się premiera kolejnej gry – „Moonlighter".


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk