• Odbierz prezent
Premiera Car Trader Simulator już 4.11 (PC, early access)

4 listopada na Steam zadebiutuje - we wczesnym dostępie - symulator amerykańskiego dealera samochodowego, autorstwa Live Motion Games SA -  Car Trader Simulator. Demo rozgrywki zostało zaprezentowane graczom podczas jesiennej edycji Festiwalu Steam. Wydawcą tytułu jest PlayWay. Live Motion Games SA jednocześnie pracuje nad projektem z pogranicza symulatora i survivalu – Chernobyl Liquidators Simulator. W październiku ukazał się gameplay trailer projektu. W I półroczu 2021 roku Live Motion Games SA planuje debiut na rynku NewConnect.    

- Od początku roku konsekwentnie realizujemy harmonogram produkcyjny i prezentujemy graczom nasze tytuły. Już za kilka dni, 4 listopada, wprowadzimy do sprzedaży, we wczesnym dostępie na PC, Car Trader Simulator – mówi Michał Kaczmarek, prezes Live Motion Games SA – W ostatnich miesiącach zbieraliśmy feedback od graczy i staraliśmy się jak najlepiej wdrożyć ich sugestie do naszego projektu. Na początku października zaprezentowaliśmy graczom demo gry. Na festiwalu Steam udostępniliśmy tryb rozgrywki pierwszej misji oraz ograniczony tryb wolnej gry (sandbox) – dodaje. 

W Car Trader Simulator gracz wciela się w rolę amerykańskiego dealera samochodów. Jego zadaniem jest zarządzanie salonem aut w taki sposób, aby zyskać renomę na giełdzie samochodowej. Postać, jako właściciel biznesu motoryzacyjnego, może sprzedawać sprawne i oryginalne auta lub skorzystać z praw czarnego rynku pełnego kradzieży pojazdów oraz nielegalnej sprzedaży. Gra znajduje się na TOP Wishlist platformy Steam.

Cena pełnej wersji gry we wczesnym dostępie została ustalona na 9.99 USD. Na premierze ostatecznej cena zostanie podniesiona do 14.99 USD.

W październiku do sprzedaży trafiła pełna wersja Train Station Renovation pierwszego wydanego tytułu z portfolio produkcyjnego Live Motion Games. TSR to symulator renowacji opuszczonych stacji kolejowych, który w ciągu pierwszej doby obecności na cyfrowym rynku zdobył niespełna 20 tys. odbiorców. Tym samym gra w zaledwie 24 godziny od premiery zwróciła spółce wszystkie koszty produkcji. – Train Station Renovation w wersji early access znalazło się na pierwszym miejscu kwietniowych bestsellerów platformy Steam, przebijając kilka głośnych tytułów. Pozytywny odbiór naszych produkcji jest dla nas budujący – mówi Michał Kaczmarek.

Niedawno studio przedstawiło także materiały z produkcji Chernobyl Liquidators Simulator. Fabuła produkcji inspirowanej prawdziwą historią osadzona jest w Czarnobylu, zaraz po wybuchu nuklearnym. Do głównych zadań postaci należy powstrzymanie śmiercionośnego promieniowania i pomoc poszkodowanym. – Gra ma jak najdokładniej odwzorować wydarzenia z połowy lat 80-tych XX wieku. Produkcją z pogranicza gry symulacyjnej i survivalu chcemy zapełnić swego rodzaju niszę na polskim rynku gier wideo – mówi Michał Kaczmarek.

Wydawcą tytułów jest PlayWay – jednocześnie największy udziałowiec spółki. 

W I połowie 2021 roku Live Motion Games SA chce dołączyć do grona spółek publicznych. Do tego czasu studio zamierza mieć w swoim portfolio sześć produkcji. – Niedawno zakończyliśmy proces przekształcenia w spółkę akcyjną. To warunek niezbędny, aby stać się jedną ze spółek notowanych na warszawskiej giełdzie. Debiut na rynku NewConnect planujemy na pierwsze półrocze przyszłego roku. – mówi prezes LMG. – Nie wykluczone, że debiut poprzedzimy emisją akcji spółki. Ostateczną decyzję w tym temacie zaprezentujemy wkrótce. – dodaje.

Karta Car Trader Simulator:

https://store.steampowered.com/app/689980/Car_Trader_Simulator/

***

O spółce:

Live Motion Games prowadzi działalność na rynku gier wideo. Studio zajmuje się produkcją gier komputerowych na platformę Steam. Spółka powstała w 2017 roku.  Jej największym akcjonariuszem jest notowany na GPW wydawca i producent gier komputerowych – PlayWay – który posiada 47 proc. udziałów LMG.

Strategia spółki zakłada tworzenie niskobudżetowych projektów, a następnie ich sprzedaż na całym świecie w modelu cyfrowym, za pośrednictwem platformy Steam.

Live Motion Games zamierza wejść na rynek NewConnect w I półroczu 2021 roku.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk