• Odbierz prezent
Premiera aplikacji Sapiency - tokenizacja marek osobistych wchodzi na wyższy poziom. Wywiad z Rahimem Blakiem i Sławkiem Zawadzkim

11 maja swoją premierę mają platforma i aplikacja mobilna Sapiency, służące do tokenizacji marek osobistych. O co chodzi w tokenizacji znanych osób, w jaki sposób Sapiency będzie funkcjonować i czy inwestorzy indywidualni będą mogli na tym skorzystać? Między innymi na te pytania odpowiedzą Rahim Blak i Sławek Zawadzki, odpowiadający za powstanie platformy, podczas wtorkowej transmisji na żywo, która odbędzie się o godz. 15:00 na kanele YouTube FXMAG. Zapraszamy do udziału i zachęcamy do zadawania pytań podczas rozmowy.

 

 

O co chodzi w Sapiency?

Ogłaszamy start aplikacji Sapiency, gdzie marki osobiste mogą łatwo się stokenizować, wprowadzić je na rynek oraz wykorzystując swoje zasięgi budować ich wartość.

Świat coraz szybciej wkracza w ekonomię uwagi. Wiemy, że to, co lajkujemy, na co patrzymy i czemu poświęcamy uwagę, ma znaczenie i wartość. W świecie postępującej digitalizacji i zasypu informacjami rynki funkcjonują według własnych zasad, a wszystkim odgórnie rządzi scentralizowany pieniądz.

To czy jesteśmy w stanie osiągnąć sukces i uwolnić swój potencjał zależy od tego, czemu poświęcamy uwagę. W Sapiency wierzymy, że uwaga staje się nową walutą. Jednak problem leży w tym, jak ją wycenić…

Naszym zdaniem tokeny personalne są odpowiedzią na ten problem. Dążymy do tego, aby każdy człowiek miał prawo do partycypowania w ekonomii na własnych warunkach, z wykorzystaniem jego własnego języka — waluty personalnej.

Technologia Blockchain dojrzała do masowej adopcji. Widzimy to, chociażby na rynku aktywów czy dzieł sztuki. Sapiency zamierza wprowadzić ją w kontekst społeczny, gdzie każdy z nas ma wartość i w łatwy sposób będzie mógł ją zmonetyzować.

Na obecnym stadium aplikacja Sapiency pozwoli na to, aby marki osobiste po przejściu weryfikacji mogły wypuścić swój token - w oparciu o drugą warstwę transakcyjną sieci Ethereum tj. Polygon. Pozwala to na tanie i szybkie transakcje oraz wykorzystanie najnowszych protokołów DeFi, takich jak np. SushiSwap do wyceny i obrotu na rynku wtórnym.
Marki osobiste będą mogły sprzedać swoje tokeny szerokiemu gronu odbiorców za pomocą łatwych płatności mobilnych, obniżając próg wejścia dla każdego członka swojej społeczności.
Intuicyjny portfel do przechowywania tokenów został stworzony w taki sposób, by być częścią doświadczenia sieci społecznościowej.

Wraz z kolejnymi aktualizacjami Sapiency będzie wprowadzać kolejne formy interakcji i budowania społeczności jak grupy, fora, livestreamy itp.

W ramach startu aplikacji jako pierwszy na platformie pojawi się Rahim Blak ze swoim tokenem RahimCoin, którego posiadacze doczekają się 3 wypłaty dywidendy w wysokości 7,5% już 20 maja tego roku.


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk