• Odbierz prezent
Prawie siedmioprocentowa przecena akcji CD Projekt z hossą na GPW w tle. Notowania GPW

Główne indeksy na Wall Street z impetem wyznaczyły nowe historyczne rekordy notowań. Najwyraźniej zamieszki w Kongresie nie wystraszyły inwestorów, a deklaracja ze strony Donalda Trumpa, w której jasno potępia bezprawną formę protestowania i podkreśla przygotowywanie się do płynnego przekazania władzy zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się konfliktu. Demokratyczna kontrola w obu Izbach zwiększa prawdopodobieństwo wprowadzenia szerszego pakietu fiskalnego, na co pozytywnie zareagował rynek.

Krajowe indeksy również odnotowały udany dzień, przy czym szczególnie mocne wzrosty dotyczyły indeksu blue chipów, który zyskał aż 3,2%. We wspomnianym indeksie ze wzrostem o 9,62% dominował KGHM, który zakończył dzień na historycznym maksimum notowań. Zaraz za liderem w zestawieniu znalazły się 3 banki: Santander, PKO i Alior. W odwrocie znalazły się walory CD Projektu, który przecenił się o 6,7%, ale przecenie uległy również Allegro, Dino i Asseco. Tak duża rozbieżność pomiędzy spółkami typu „value” vs „growth” wskazuje, że na rynku wciąż rozgrywany jest scenariusz zapoczątkowany wprowadzeniem szczepionek – najmocniej zyskują aktywna cyklicznych spółek, które w przeciwieństwie do spółek technologicznych na kryzysie straciły.

Podobnie wyglądają indeksy średnich i małych spółek, jednak patrząc na nie zauważalny jest również mocny wzrost spółek „covidowych” m.in. Mercator i Harper – z jednej strony inwestorzy rozgrywają przyszłość post-postpandemiczną, z drugiej strony wirus ciągle zbiera swoje żniwo, a produkty stosowane do tej pory w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa wciąż będą wykorzystywane w najbliższych kwartałach. Z pozostałych tematów: 1. Dzisiaj debiut Answear, spółka w IV kw. zwiększyła przychody według MSSF do 144 mln zł. Przychody za cały ubiegły rok są wyższe r/r o 31% i wynoszą 408 mln zł. 2. Pożar, który wybuchł w czwartek wieczorem w zakładach Synthosu został już opanowany


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk