• Odbierz prezent
Prawie 20 proc. lawina na kursie Mercatora Medical – opinia analityków J.P. Morgan nie napawa optymizmem
Z artykułu dowiesz się:

  • dlaczego warto zwrócić uwagę na spółkę Famur,
  • jaką inwestycję ma zamiar rozpocząć LPP.

Pomimo dobrego startu notowań za Oceanem, z biegiem wczorajszego dnia indeksy obsuwały się - przy czym indeks Nasdaq i tak zakończył dzień na 0,5%-owym plusie, w przeciwieństwie do indeksu S&P500, który uległ podaży i ostatecznie przecenił się o 0,44%. Do pogorszenia nastrojów przyczyniły się zapowiedzi kolejnych lockdownów i restrykcji. Zagrożenie pełnego lockdownu widnieje m.in. nad Nowym Jorkiem, w Londynie od jutra wprowadzone zostaną większe restrykcje, a Holandia wprowadza ścisły lockdown na co najmniej 5 tygodni. Proponowany w USA pakiet fiskalny opiewający na 908 mld USD, może zostać rozbity na 2 części – część sporna ma być wydzielona, aby ułatwić wprowadzenie finansowania, co do którego jest większa zgodność negocjujących stron.

Wczoraj kluczowe krajowe indeksy odnotowały spadki. W indeksie blue chipów najmocniej tracącym walorem były akcje CD Projektu, choć zakończenie dnia z 7,6%-owym spadkiem i tak należy uznać za pokaz siły „byków” odnosząc się do minimów z pierwszych minut notowań, gdy spółka chwilowo przeceniła się nawet o 25%. Producent gry „Cyberpunk 2077” odnotował drugi dzień z rzędu sesję z wolumenem przekraczającym 1 mld zł. Niezadowolenie graczy z wadliwie działającego tytułu spowodowało reakcję ze strony studia, które wydało oświadczenie, w którym obiecuje naprawę błędów (na styczeń i luty planowane są 2 duże poprawki) oraz ewentualny zwrot pieniędzy za wersje na PlayStation 4 i Xbox One dla zgłaszających się użytkowników. Na II miejscu pod względem wartości obrotu znalazł się Mercator Medical, choć w ramach kryterium spadków (-19,5%) został liderem na głównym rynku. Producent rękawic podążał w kierunku wyznaczonym przez liderów branży (m.in. Top Glove) – na spadki emitentów wpłynęła opinia analityków J.P. Morgan, którzy podkreślają, że najlepsze czasy branża ma już za sobą.

Z pozostałych tematów:

1) LPP w styczniu przyszłego roku rozpocznie budowę centrum dystrybucyjnego, wartość inwestycji szacowana jest na 200 mln zł – spółka otrzyma wsparcie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

2) Famur poinformował o kolejnej umowie o wartości 20 mln Euro na dostawę maszyn górniczych.

3) Spółka zależna Unimotu zawarła umowę inwestycyjną dotyczącą realizacji projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 108 MW – wartość inwestycji po wybudowaniu szacowana jest na 350 mln zł.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk