• Odbierz prezent
Prawie 17%-owa zwyżka cen akcji Netflix! Akcje Biomed-Lublin z ponad 50 proc. przeceną w ciągu ostatnich trzech miesięcy

Wczorajsza sesja zakończyła się mocnym wzrostem indeksów za Oceanem. W dniu inauguracji Joe Bidena kluczowe indeksy wyznaczyły nowe historyczne maksima – indeks S&P 500 zyskał 1,4% a Nasdaq niemal 2%. Rosnące rynki wspierają propozycje pakietów fiskalnych zapowiadane przez nowego prezydenta, dodatkowo Janet Yellen, która kandyduje na stanowisko sekretarza skarbu podkreśla znaczenie pomocy dla bezrobotnych i mniejszych firm i jest zwolenniczką stymulacji na dużą skalę przy akompaniamencie niskich stóp procentowych.

Wśród spółek znacząco wyróżnił się Netflix z niemal 17%-ową zwyżką – choć nie jest to zaskoczeniem biorąc pod uwagę kilkunastoprocentowy wzrost w handlu pozasesyjnym. Dziś poznamy m.in. wyniki Intela.

Na krajowym rynku dzień zakończył się bez większych zmian głównych indeksów

Wśród blue chipów liderem wzrostów było JSW, za spółką znalazł się Alior, CCC i CD Projekt. Z drugiej strony w największym odwrocie znalazły się walory Allegro i Dino. W indeksie mWIG40 najmocniej stracił Mercator (-6,5%) – najwyraźniej inwestorzy nie przyjęli z optymizmem informacji o rozszerzaniu mocy produkcyjnych poprzez budowę fabryki rękawic w Tajlandii. Koszt fabryki ma wynieść ok 156 mln, a niewiadomą pozostaje to jak długo zwiększony popyt wynikający z pandemii będzie się utrzymywać. Istnieje ryzyko znacznego spadku zapotrzebowania na tego typu produkty po opanowaniu pandemii.

Słabą sesję odnotował również Biomed-Lublin (-4%) – spółka w okresie ostatnich 3 miesięcy przeceniła się już o przeszło 50% - perspektywa skutecznej realizacji programów szczepień na świecie oddala szansę spółki na dostarczenie swoich rozwiązań na odpowiednio wczesnym etapie – tak aby uszczknąć choć kawałek z tego „Covidowego tortu”. Z pozostałych tematów: 1. Bogdanka przestawiła wstępne wyniki finansowe za 2020 rok – zysk netto wyniósł 66,5 mln zł wobec 308,7 mln zł w 2019 roku. 2. Odpisy ING na kredyty frankowe zwiększą koszt ryzyka w IV kw. 2020 r. o około 250 mln zł


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk