• Odbierz prezent
Prawdziwa euforia na Platynie. Co przed nami? Korekta czy rajd notowań? A może nowe ATH?

Silne wzrosty z tego tygodnia potwierdzają, że platyna rozpoczęła nowy trend. Podobne wnioski można wysnuć z przecięcia się średnich kroczących MA50 i MA200. Szybsza (niebieska) od dołu skrzyżowała się z wolniejszą, co jest na tyle rzadkim zjawiskiem, że warto brać to pod uwagę w procesie analizy. Rozpiętość tygodniowej świecy to już ponad 140 dolary, co jest jednym z największych tego typu osiągnięć popytu w ostatnich miesiącach. Trudno wiec oczekiwać, że posiadacze długich pozycji będą kontynuować dobrą passę dziś i jutro. Naturalnym jest utworzeni się korekty po długim impulsie. Jego początek ma miejsce w okolicach strefy 1020$. Tym samym dawny opór zamieniony został we wsparcie.

Wiadomości rynkowe z mBank

Patrząc na lewa stronę wykresu, można wskazać dwie ceny nadające się na najbliższy punkt zwrotny. Pierwsza to 1180$ druga to 1280$. Uwzględniając gdzie aktualnie znajduje się wartość Paltinum, to 1280$ ma szanse stać się końcem impulsu. Wysokie wartości oscylatora RSI zdają się to potwierdzać.

Po krótkim odpoczynku trend wzrostowy może być kontynuowany. Zasięg spadków w pierwszej kolejności należy ograniczyć do dołków z 2014 roku, czyli 1180$. Największa fala spadkowa w ramach trendu opisanego czerwoną linią liczy ok 200$, co przekłada się na maksymalny zasięg korekty 1080$.

Warto przypomnieć, że w przeszłości ten metal kwotowany był powyżej 2000$, co daje spory potencjał na kolejne lata.

Euforia na Platynie - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk