• Odbierz prezent
Pracownia Nowych Technologii na skraju upadku? Polskie Stowarzyszenie Bitcoin publikuje list otwarty do społeczności

Od pewnego czasu w sieci krążą niepotwierdzone informacje o znacznych problemach finansowych spółki Pracownia Nowych Technologii, której współwłaścicielem i założycielem jest Szczepan Bentyn, najbardziej znany polski promotor tokenów personalnych. W poniedziałek 4 stycznia Polskie Stowarzyszenie Bitcoin opublikowało list otwarty do społeczności w sprawie niepokojących sygnałów nadchodzących z PNT.

 

List otwarty Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin w sprawie kopalni PNT nie zawiera jakichkolwiek szczegółowych informacji, a jedynie prosi o kontakt jego inwestorów i współpracowników, szczególnie tych, którzy uznają się za poszkodowanych. Stowarzyszenie ostrzega również przed inwestowaniem w rynek nowych technologii, który cechuje się znacznym ryzykiem, o czym świadczyć może chociażby aktualna sytuacja górników, którzy w znacznej części nie są w stanie uzyskać dodatniej stopy zwrotu ze swojej działalności.

Sam list może być również zapowiedzią kolejnych informacji na temat kondycji finansowej i działalności PNT.

FXMAG kryptowaluty pracownia nowych technologii na skraju upadku? polskie stowarzyszenie bitcoin publikuje list otwarty do społeczności polskie stowarzyszenie bitcoin kopanie kryptowalut [mining] szczepan bentyn 1

Treść listu otwartego Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin ws. PNT

 

Firma Pracownia Nowych Technologii, której współzałożycielem i współwłaścicielem jest Szczepan Bentyn, powstała w lutym 2017 r. i należy do grupy kapitałowej spółki Pracownia Finansowa. W podstawowej ofercie PNT znajdowała się inwestycja w kopanie kryptowalut (konkretnie bitcoina i ethereum), z minimalnym kapitałem na poziomie 50 tys. złotych. Na oficjalnej witrynie firmy wciąż znajduje się informacja o potencjalnej rocznej stopie zwrotu na poziomie od 50 do nawet 150%. W grudniu, ze względu na rosnące ceny energii elektrycznej oraz spadające notowania kryptowalut, PNT poinformowała o przeniesieniu kopalni (nazywanej blockchain data center) na teren Rosji.


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk