• Odbierz prezent
Prace Devoran nad budową samowystarczalnego energetycznie osiedla domów jednorodzinnych nie zwalniają z tempa
fot. freepik.com

Notowana na rynku NewConnect spółka Devoran, mimo zakończenia współpracy z byłym prezesem spółki Wojciechem Mazurkiewiczem, podtrzymuje i intensyfikuje prace nad prowadzonymi projektami. W ramach zawartego porozumienia inwestycyjnego z Carom Sp. z o.o. ma powstać pilotażowe osiedle 13 samowystarczalnych energetycznie domów oraz resort wakacyjno-wypoczynkowy na Mazurach. Spółka podpisała z partnerem umowę nabycia pierwszych nieruchomości gruntowych o wielkości 1,9 ha, które stanowią kompleks piętnastu działek budowlanych.

Devoran zawarł także umowę z czeską spółką HB Gold s.r.o na wykonanie konceptu zagospodarowania terenu dla 18-dołkowego, turniejowego pola golfowego wraz z terenami szkoleniowymi i pomieszczeniami gospodarczymi, z uwzględnieniem umiejscowienia w jego obrębie aparthotelu, domków wakacyjnych oraz kompleksu sportowego, będzie to centralne miejsce resortu. Spółka w ciągu najbliższych 8 tygodni otrzyma wskazany dokument i będzie mogła przejść do budowy pola golfowego, które jako pierwsze w Europie ma być całkowicie i w 100% ekologiczne. Docelowo, resort będzie się składał ze 150 samowystarczalnych energetycznie domów jednorodzinnych, aparthotelu z ponad 100 pokojami oraz obiektami sportowo-rekreacyjnymi.

– Jak widać, wszystko idzie zgodnie z planem, a my stawiamy kolejny ważny krok w budowie osiedla oraz kompleksu. Odejście pana Wojciecha Mazurkiewicza nie wstrzymuje żadnego z obecnie realizowanych projektów, przestajemy posługiwać się marką Energiale jako mogącą kojarzyć się z jego osobą oraz prowadzoną przez niego działalnością. Obecnie całą swoją uwagę skupiamy na pracach związanych z wymienionymi dwoma projektami – komentuje Roman Cała, prezes Devoran.

Devoran pilotażowo dąży do wybudowania w pełni funkcjonalnego i samowystarczalnego energetycznie osiedla domów jednorodzinnych. Domy wyposażone będą w system fotowoltaiczny, stację ładowania pojazdów elektrycznych, pompę ciepła oraz magazyn energii. Dzięki opracowaniu unikalnej technologii budowy, postawienie jednego budynku będzie trwać około jednego miesiąca. Docelowo osiedle ma składać się z trzynastu domów.

– Zawarte porozumienie z Carom zakłada również budowę 24 stacji ładowania samochodów elektrycznych. Będzie to miejsce, w którym oprócz samego ładowania, użytkownicy będą mogli skorzystać z usług ekologicznej myjni samochodowej. Nasz partner w ramach realizacji tego projektu będzie odpowiedzialny za wyszukanie i udostępnienie lokalizacji, natomiast po naszej stronie będzie sama budowa oraz obsługa stacji – mówi Roman Cała.

Carom, partner spółki w budowie kompleksu jest właścicielem nieruchomości budowlanej o powierzchni 80 ha położonej w miejscowości Zalewo w gm. Miłomłyn, która posiada bezpośredni dostęp do jeziora Gil Wielki o długość linii brzegowej ponad 1 km. Zawarte na początku kwietnia
4-letnie porozumienie przewiduje możliwość wykorzystania do realizacji przedsięwzięcia spółki DLKF Sp. z o.o (100% udziałów należy do Devoran), która będzie spółką celową i do której zostanie wniesiona w zamian za udziały część nieruchomości niezbędna do realizacji przedsięwzięcia. Spółka celowa będzie również operatorem całego kompleksu.

O Devoran:

Devoran specjalizuje się w energii odnawialnej. Zespół specjalistów i ekspertów tworzy unikalną ofertę masowego rozwoju, modułowego i skalowanego budownictwa jednorodzinnego oraz rozproszonej generacji energii elektrycznej, a także lokalnej e-mobilności w oparciu o własny zsynchronizowany z budynkiem system modułów fotowoltaicznych i domową stację ładowania aut elektrycznych.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk