• Odbierz prezent
Pozytywne wyniki testów na koronawirusa u pary prezydenckiej Donalda i Melanii Trump

Przedostatnia sesja tygodnia zakończyła się wzrostami dla amerykańskich indeksów, przy czym warto podkreślić lepsze zachowanie spółek technologicznych względem szerokiego rynku. Wśród największych spółek z indeksu Nasdaq najbardziej umocnił się Netflix, który zbliża się do historycznych szczytów notowań.

Lekkiej przecenie uległy notowania Moderny, która ogłosiła, że szczepionka nie będzie dostępna przed wyborami, na co mocno liczył Donald Trump. Dystrybucja szczepionki mogłaby najwcześniej zacząć się na wiosnę. Wydarzenie, które zwraca uwagę inwestorów, głosowanie nad projektem pakietu stymulacyjnego dla amerykańskiej gospodarki, zostało przełożone o jeden dzień. Szansa na pozytywne przyjęcie pakietu zwiększa się, gdyż obie strony zbliżają się do kompromisu (Mnuchin dostrzega możliwość wprowadzenia pomocy fiskalnej w przedziale 1,5-2,2 bln USD, a propozycja Demokratów opiewa właśnie na wartość 2,2 bln USD).

Wydarzeniem z ostatniej chwili jest informacja o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u pary prezydenckiej Donalda i Melanii Trump. Z ostatnich informacji wynika, że prezydent czuje się dobrze, pozostanie na kwarantannie i będzie wykonywać swoje obowiązki bez zakłóceń. Jednak ta informacja nie zwiększy szans na zwycięstwo w wyborach obecnego prezydenta, a rynki już dyskontują podaną informację wyprzedażą w ramach kontraktów futures.

Wczoraj przecenie uległy wszystkie główne indeksy na krajowym parkiecie. Indeksowi WIG20 najbardziej ciążyły notowania CD Projektu, który przecenił się o przeszło 8%, przy wartości obrotu sięgającej niemal 460 mln zł – co stanowiło ponad połowę obrotu całego indeksu. Inwestorów zaniepokoiło wezwanie szefa studia Adama Badowskiego do wzmożonego wysiłku pracowników i sześciodniowego tygodnia pracy w ciągu ostatnich tygodni przed premierą „Cyberpunka 2077”. Takie słowa mogą wskazywać na zagrożenie opóźnienia premiery lub wypuszczenie gry z niedoskonałościami, o ile „sprint” zespołu nie przyniesie oczekiwanego rezultatu. Z drugiej strony solidne wzrosty odnotowaliśmy wśród spółek energetycznych, gdzie ogłoszono podpisanie listu intencyjnego w sprawie przejęcia 100% udziałów spółki PGE EJ 1 przez Skarb Państwa (70% udziałów posiada PGE, a po 10% mają KGHM, Tauron i Enea). Spółka jest odpowiedzialna za kosztochłonną inwestycję w pierwszą polską elektrownię jądrową. Jednak prawdziwym liderem sesji było CCC, które zyskało przeszło 17% po publikacji wyników za III kw. 2020 roku. /Adam Dudoń/

WIG w układzie dziennym

Pozytywne wyniki testów na koronawirusa u pary prezydenckiej Donalda i Melanii Trump - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk