• Odbierz prezent
inflacja usa

Dzisiejsze dane o inflacji producentów w USA nie zdołały zatrzymać tendencji spadkowej kursu dolara. Dały jednak dość pozytywną zapowiedź przed odczytami wskaźników inflacji konsumentów.

 

W październiku inflacja cen producentów wzrosła, zarówno w ujęciu ogólnym, jak i bazowym.

W stosunku do września ceny producentów wzrosły o 0,4% (prognoza: +0,1% m/m), a po wyłączeniu energii i żywności (inflacja bazowa) również o 0,4% (przy prognozie na poziomie +0,2% m/m).

W ujęciu rok do roku ogólny wskaźnik inflacji wzrósł z 2,6% do 2,8% (prognoza: 2,4% r/r), a wskaźnik bazowy z 2,2% do 2,4% (prognoza: 2,3% r/r).

Inflacja cen producentów jest obecnie najwyższa od ponad 5,5 roku w przypadku wskaźnika ogólnego i ponad 5 lat w przypadku wskaźnika bazowego.

 

PPI r/r

 ppi

 

Po dzisiejszych odczytach widzieliśmy próbę umocnienia się ze strony dolara amerykańskiego, która jednak została bardzo szybko zduszona. Od południa amerykańska waluta traci i pozytywne dane nie były w stanie zatrzymać tej tendencji. Silniejszej reakcji rynku walutowego możemy spodziewać się jutro, gdy publikowane będą dane o inflacji konsumentów.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk