• Sklep
  • Odbierz prezent
Pozytywne nastawienie do dolara (NZD) i negatywne do dolara (AUD). Hamowanie gospodarki Chin. Piętno wojen handlowych

Chiny: wolniej, ale stabilnie

Gospodarka Chin w drugim kwartale dalej hamowała, a osiągnięte tempo wzrostu na poziomie 6,2 proc. rok do roku było najniższe od lat 90. XX wieku, czyli od czasu kiedy zaczęto publikować kwartalne statystyki. Kwartał wcześniej gospodarka Państwa Środka rosła w tempie 6,4 proc.

Dzisiejszy odczyt pokazuje dobitnie,

że wojny handlowe odciskają mocne piętno na koniunkturze. Dane były zgodne z oczekiwaniami. Reakcja na serię informacji jest jednak pozytywna. O ile skromne zwyżki na parkietach w Hong Kongu i Szanghaju jeszcze mocno o tym nie świadczą, to przemawia za tym siła dolara australijskiego AUD i zwłaszcza dolara nowozelandzkiego NZD. Kiwi rośnie dziś 0,4 proc. i testuje 0,6725, czyli szczyty z przełomu czerwca i lipca.

Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD podnosi się niespełna 0,2 proc. i ponad 0,7030, ale również zagraża lokalnym maksimom. W szerszym horyzoncie pozostajemy pozytywnie nastawieni do dolara nowozelandzkiego NZD a negatywnie do dolara australijskiego AUD.

Inwestorzy pozytywnie przyjęli bowiem dynamikę sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej i dostrzegają zwiastuny pozytywnych tendencji w inwestycjach – pokazuje to, że stymulacja monetarna i fiskalna zaczyna stabilizować gospodarkę.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

TMS Brokers

TMS Brokers to działający od 1997 roku, pierwszy walutowy dom maklerski w Polsce. Oferta TMS umożliwia handel bez prowizji na indeksach, walutach, kryptowalutach i surowcach. Klienci mogą korzystać z dwóch platform transakcyjnych: autorskiej aplikacji mobilnej do tradingu TMS Brokers oraz MetaTrader 5, które umożliwiają dostęp do globalnych rynków z poziomu smartfona w dowolnym miejscu i czasie.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk