• Odbierz prezent
giełda kryptowalut abucoins zamyka działalność

Polska giełda kryptowalut Abucoins 14 maja ogłosiła zakończenie swojej działalności i rozpoczęcie procesu likwidacji spółki. Klienci zostali poinformowani o konieczności wypłaty swoich środków i o zakończeniu umowy pomiędzy użytkownikami a giełdą.

 

Spółka Abucoins poinformowała swoich użytkowników o fakcie zakończenia działalności z jedynie 14-dniowym wyprzedzeniem, co może być pewnym nieudogodnieniem dla konkretnych klientów. Ostateczna data wypłaty środków została ustalona na czwartek 31 maja. Po tym czasie, wg komunikatu Abucoins, umowy z klientami zostaną unieważnione, a jakiekolwiek wypłaty zablokowane.

Przypominamy o tym, gdyż giełda po wpisaniu na listę ostrzeżeń publicznych KNF, praktycznie przestała prowadzić aktywność w mediach społecznościowych, kontaktując się z klientami jedynie droga mailową, co sprzyja przeoczeniu tak ważnego terminu.

Czytaj także: Dlaczego KNF wpisał giełdy kryptowalut na listę ostrzeżeń publicznych?

W ostatnich dniach dwie polskie giełdy kryptowalut (BitBay i Abucoins) zostały wpisane na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. W tym tekście postaram się rozbić na czynniki pierwsze te decyzje, opisać ich tło oraz zarysować możliwe prawne podstawy tych działań.   Siłą rzeczy t.. Czytaj
Dlaczego KNF wpisał giełdy kryptowalut na listę ostrzeżeń publicznych?

 

8 miesięcy giełdy Abucoins

Giełda została założona we wrześniu 2017 r., zachęcając nowych użytkowników miesięcznymi okresami bez opłat transakcyjnych i jednymi z najniższych prowizji wśród polskich giełd kryptowalut. Oferowała również dość szeroki wachlarz dostępnych instrumentów, oprócz standardowych BTC i ETH, również mniej popularne, takie jak NEM, Siacoin, czy Zcash oraz depozyty w PLN, EUR i USD.

Problemy Abucoins rozpoczęły się 6 lutego, gdy giełda trafiła - dzień później niż BitBay - na „czarną listę” Komisji Nadzoru Finansowego. Sytuacja ta skutkowała kolejnymi kłopotami, tym razem z bankami, które nie chciały prowadzić rachunków giełdy. Finalnie, 13 marca Abucoins poinformowała o zakończeniu obsługi wpłat i wypłat w walutach fiducjarnych (PLN, EUR i USD), co w mocnym stopniu wpłynęło na jej konkurencyjność, względem innych giełd kryptowalut.

W połowie maja giełda ogłosiła rozpoczęcie procesu likwidacji i zakończenie działalności, które przypada na ostatni dzień miesiąca (czwartek, 31 maja).

Zachęcamy do lektury artykułu opisującego krótką historię giełdy Abucoins:

Czytaj także: Giełda kryptowalut Abucoins - historia sukcesu i rychłego upadku

Jedna z najnowszych polskich giełd z siedzibą w Poznaniu, ostatnio poinformowała, że zawiesza swoją działalność. Winnych można szukać w wielu obszarach. Mimo to warto wspomnieć, jak spółka zachowała się we wspomnieniach, bo jak się okazuje, będzie co wspominać.   Przedstawienie firmy Działalność.. Czytaj
Giełda kryptowalut Abucoins - historia sukcesu i rychłego upadku

 

Polska branża kryptowalut na przymusowej emigracji?

O zabiegach KNF, zniechęcających rodzime spółki zajmujące się obrotem kryptowalutami, pisaliśmy na portalu wielokrotnie. Owocem tych działań, sprzężonych z niechęcią banków do prowadzenia rachunków firmowych kantorom i giełdom walut cyfrowych, jest niemal całkowita wyprowadzka branży z Polski, w tym - najbardziej dotkliwa - emigracja największej polskiej giełdy BitBay na Maltę.

Czytaj także: BitBay emigruje na Maltę - polska branża kryptowalutowa umiera

„Zależy mi, aby Bitbay był kojarzony z Polską, bo tutaj wyrósł na potężną firmę, wartą dziś blisko miliard złotych. Nadal chcemy się rozwijać i stąd wychodzić na zagraniczne rynki” – tak jeszcze w ubiegłym miesiącu mówił prezes BitBay, Sylwester Suszek. Podczas odbywającego się pod koniec ubiegłego.. Czytaj
BitBay emigruje na Maltę - polska branża kryptowalutowa umiera

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk