• Odbierz prezent
Pozorny spokój? Kursy euro (EUR), dolara (USD), franka (CHF), funta (GBP) i korony czeskiej (CZK) wobec polskiego złotego (PLN) na rynku Forex

W czwartek w godzinach wieczornych sytuacja złotego wydaje się wyglądać spokojnie, jednak w ciągu dnia kursy głównych walut wyznaczyły swe nowe maksima względem polskiej waluty. Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą? Ile złotych zapłacimy za euro (EUR), funta (GBP), dolara (USD), franka (CHF) i koronę czeską (CZK)?

 

Kurs dolara do polskiego złotego (USD/PLN)

W czwartek dolar zyskuje względem polskiego złotego. Najmniej za dolara płacono 3,9292 zł przed godziną 8, a najwięcej 3,9716 zł około godziny 17. Po godzinie 19 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,9628 zł, co stanowi wzrost o 0,52%.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs euro do złotego (USD/PLN)

W godzinach wieczornych kurs euro do złotego (EUR/PLN) jest notowany na lekkim minusie o 0,16% względem wczorajszego poziomu zamknięcia. W tym momencie wynosi 4,6243 zł. Za jedno euro najwięcej płacono 4,6454 zł po godzinie 12, a najmniej 4,6074 zł około godziny 16.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka względem polskiej waluty (CHF/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku franka szwajcarskiego. Po godzinie 19 kurs franka do złotego (CHF/PLN) jest notowany na lekkim minusie o 0,12% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Frank najwięcej kosztował 4,3496 zł po godzinie 12, a najmniej 4,3098 zł około godziny 16.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Po godzinie 19 kurs funta do złotego (GBP/PLN) oscyluje w okolicach wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 5,1206. Za funta najwięcej płacono 5,1455 zł, a najmniej 5,0973 zł około godziny 16.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN)

W ostatnich dniach kurs korony czeskiej powolutku drobnymi kroczkami wędruje do góry. Korona czeska najmniej kosztowała 0,1682 zł około godziny 8, najwięcej natomiast 0,1695 zł około godziny 12. Po godzinie 19 kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN) wynosi 0,1690 zł, co stanowi wzrost o 0,12% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić aktualne kursy walut, koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk