• Odbierz prezent
Poziom 10000 dolarów ponownie okazał się niezawodny na kryptowalucie bitcoin (BTC)

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami, psychologiczna bariera 10000 dolarów obroniła kurs bitcoina przed dalszą wyprzedażą. Dlaczego tak się stało i czy już możemy zacierać ręce przed kolejną falą wzrostową?

Sytuacja na kryptowalucie bitcoin (BTC)

Po tym jak kurs bitcoina „pomielił się” w okolicach 10000 dolarów, następnie obserwowaliśmy dynamiczne odbicie, doprowadzające notowania kryptowaluty bitcoin (BTC) o 10% wyżej. Jest to doskonała wiadomość dla wszystkich posiadaczy króla kryptowalut oraz naszych stałych czytelników, ponieważ sugerowaliśmy, że przełamanie tak ważnej strefy popytowej jest mało prawdopodobne za pierwszym razem. Wynika to z bardzo prostej przyczyny- na okrągłych poziomach, wypadających w miejscu istotnych wsparć technicznych, kumuluje się wiele grup inwestorów, chcących zaryzykować wejście w pozycję. Im więcej rodzajów mierzeń, formacji, czy dowolnych innych metod, wskazujących ten sam pozom, tym większa szansa na reakcję cenową w tym miejscu. Pułap 10000 dolarów jest idealny zarówno z punku widzenia typowo psychologicznego (okrągła liczba), jak i technicznego (wielokrotnie stanowił zarówno wsparcie jak i opór).

Kurs bitcoina- co się wydarzy w przyszłości?

Kryptowaluta bitcoin (BTC) zbliża się wielkimi krokami do poziomu linii szyi formacji głowy z ramionami, od której rozpoczęła się wyprzedaż. To właśnie ten pułap będzie kluczowy dla dalszych losów króla kryptowalut. Pozytywny wynik tej rywalizacji, powinien wywołać kolejną falę wzrostową, zmierzającą w kierunku szczytu z okolic 12500 dolarów. Ewentualne odbicie od wspomnianej bariery podażowej, doprowadzi do kolejnych komplikacji. Jak zwykle należy reagować, a nie zgadywać, ponieważ rynek ma zawsze rację.

 Wykres: Kurs bitcoina (3 miesiące)

Wykres: Kurs bitcoina (3 miesiące)

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk