• Odbierz prezent
Powstanie pierwsza platforma do obrotu stokenizowanymi aktywami - Mosaico łączy się z Kanga Exchange

Prowadzona przez Rahima Blaka platforma do tokenizacji aktywów Mosaico łączy się z giełdą kryptowalut Kanga Exchange, jak w piątek 6 marca poinformowali właściciele obu spółek. Blak tym samym zainwestował w Kanga Exchange pół miliona złotych, nabywając 6% jej udziałów. Obie spółki mają w planach stworzenie platformy do obrotu stokenizowanymi aktywami.

 

Rahim Blak poinformował o zakupie 6% udziałów spółki Good Investments Ltd operującej giełdą Kanga Exchange, kryptowalutowym procesorem płatności Kanga Pay oraz aplikacją mobilną Kanga Wallet. Udziały zostały zakupione za 500 tys. złotych z prywatnych środków Blaka. W ramach współpracy Kanga Exchange z prowadzoną przez Rahima Blaka platformą do tokenizacji Mosaico powstanie giełda stokenizowanych aktywów, takich jak akcje spółek, nieruchomości, czy dzieła sztuki, która pozwoli obracać tokenami na rynku wtórnym.

 

Teraz każdy będzie mógł wyemitować akcje firmy w formie tokenów na platformie Mosaico w oparciu o przepisy spółek akcyjnych lub PSA, które pozwalają na rejestr akcjonariuszy na blockchainie, a także dać możliwość upłynnienia tych akcji na rynku wtórnym, giełdzie Kanga. Takie rozwiązanie dało by coś, czego nie ma w Polsce można tu mówić o pierwszej takiej giełdzie po GPW - jak twierdzi Rahim Blak.

 

Rahim Blak już wcześniej przeprowadził nieudaną fuzję z Tokeneo, której owocem również miała być platforma giełdowa dla stokenizowanych aktywów. O kulisach zeszłorocznego konfliktu pomiędzy Blakiem a Tomaszem Rozmusem pisaliśmy na łamach portalu:

Czytaj także: Konflikt Tokeneo z Sapiency. Jak fuzja przerodziła się w wojnę? Rahim Blak i Tomasz Rozmus komentują spór

  „Pewnego dnia przychodzi Tomasz Rozmus i mówi, że zaraz startuje z giełdą i potrzebuje platformy do ICO. Szabada pomyślałem, w jednej chwili projekty odsunięte na kilka lat zbliżyły się do kilku miesięcy. A teraz wyobraźcie sobie, że bramką do inwestowania w projekty ICO na Tokeneo i personalne t.. Czytaj
Konflikt Tokeneo z Sapiency. Jak fuzja przerodziła się w wojnę? Rahim Blak i Tomasz Rozmus komentują spór

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk