• Odbierz prezent
Powrót niedźwiedzi na Dow Jones. Spada również S&P500 i DAX!

Tydzień na rynkach finansowych rozpoczął się od uderzenia risk off'u w reakcji na informacje o mocnym, negatywnym zwrocie w negocjacjach handlowych pomiędzy USA i Chinami. Główne indeksy oraz kontrakty indeksowe zaliczyły niskie otwarcia. Ma to też swoje konsekwencje techniczne. Obecnie warto się przyjrzeć kontraktom na Dow Jones.

Dow Jones CFD - wykres dzienny

1

Zauważmy, że w ramach ruchu wzrostowego z ostatnich miesięcy bykom nie udało się w przypadku tego instrumentu przekroczyć zeszłorocznych szczytów hossy. Technicznie zatem wciąż to odbicie można tutaj klasyfikować w kategoriach korekcyjnych. Ostatnią linią obrony przed atakiem na maksima hossy był obszar 26670 pkt., na którym rynek reagował (kreśląc podwójny szczyt). Nieco niżej (26250 pkt.) mamy dużo ważniejszy opór z punktu widzenia ilości i siły reakcji podaży w przeszłości (strzałki na wykresie). I to właśnie utrzymanie przez niedźwiedzie ostatniej linii obrony wraz z dzisiejszym, porannym spadkiem pod 26250 pkt. każe teraz przyjrzeć się ponownie krótkiej stronie rynku na tym instrumencie. Szanse na sukces będą naturalnie największe w sytuacji, w której rynek nie zostałby przez amerykańskie byki wyciągnięty (a skala ujemnego odchylenia może zachęcać krótkoterminowych uczestników rynku do kupowania).

 

Notowania: DOW JONES

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/DJI/

Tomasz Gessner

Związany z rynkiem od 2001 roku. Pracował jako analityk rynków finansowych w domach maklerskich IDM, BDM oraz EFIX. Od 2006 komentator bieżącej sytuacji na Stooq, a obecnie także analityk w Exeria.com.  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk