• Odbierz prezent
Powrót do wzrostów na złocie?

Poniższy wykres przedstawia notowania złota w klasycznym ujęciu dolarowym. Wykres przedstawiony jest na interwale 1-godzinowym i zawiera ostatnie kilka sesji zmienności na złocie. Początek notowań znajduje się na wierzchołku cenowym 2016 dolarów za uncję, które stanowi podstawę dla mierzenia spadkowego.

W środę pojawił się bowiem lokalny dołek na wykresie złota, który ukształtowany został po kursie 1902 USD. Na kilku sesjach spadkowych rozkładamy klasyczną siatkę Fibonacciego, która potwierdza nam horyzontalne poziomy techniczne.

Powrót do wzrostów na złocie? - 1

Złoto na interwale H1

Piątkowa sesja przynosi nam zwiększony popyt na rynku metali szlachetnych. Kurs złota wraca powyżej strefy cenowej 1950 dolarów za uncję. W związku z tym wracamy do strefy podażowej, która opiera się na mierzeniu Fibonacciego 61,8%. Jest to również pułap wczorajszego maksimum, które ukształtowane zostało w godzinach dużego zawirowania na rynku amerykańskiego dolara. Oczekujemy więc retestu strefy oporu, który może ukształtować formę podwójnego szczytu.

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Orbex

Orbex jest w pełni licencjonowanym i regulowanym brokerem Forex, działającym od 2010 roku. W skład spółki wchodzi Orbex Limited, regulowany przez CySec i Orbex Global Ltd. regulowany przez Mauritius Financial Services Commission (FSC). Orbex oferuje swoim traderom szeroki zakres instrumentów i konkurencyjne warunki handlowe na MetaTrader 4, takich jak: Waluty z Spready już od O pipsów, Wskaźniki giełdowe, Surowce energetyczne,  Metale szlachetne, Akcje spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk