• Odbierz prezent
sesja gpw

Na warszawską giełdę powróciło dziś trochę optymizmu. Po trzech fatalnych sesjach dziś w końcu nastąpiło odbicie i indeks WIG zamknął się 0,45% ponad poziomem z piątku. Wzrosty obserwowaliśmy głównie w początkowej i końcowej fazie sesji.

 

WIG

wig

 

Indeks WIG20 odbił się dziś od okrągłego poziomu 2300 punktów i zakończył sesję 0,69% na plusie. Straty odnotowało dziś tylko 4 z 20 blue chipów. Największą przecenę, bo o 2,71%, zaliczył dziś PKN Orlen. Dobrze radziły sobie za to banki (nie licząc Aliora) – najmocniej wśród spółek indeksu WIG20 drożały akcje BZ WBK (+4,53%) i PKO BP (+2,54%). Dobrze radził sobie również odrabiający ostatnie straty Eurocash (+2,36%).

Nieco mniejsze wzrosty notowały średnie spółki – indeks mWIG40 zyskał 0,33%. Dużo słabiej wypadły mniejsze podmioty – sWIG80 stracił dziś 0,39%.

 

W ujęciu sektorowym najsłabiej wypadły dziś spółki paliwowe – indeks WIG-PALIWA stracił 1,66%, do czego mocno przysłużył się PKN Orlen. Na czele zestawienia indeksów sektorowych mamy WIG-BANKI, który po dobrej sesji zyskał 1,78%.

Stosunek spółek tracących do zyskujących był dziś korzystny dla tych pierwszych – akcje 168 spółek (39%, łącznie z rynkiem NewConnect) spadały, a 127 (30%) szły w górę. Pokazuje to wyraźnie, że dziś giełdę ciągnęły w górę większe spółki.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk