• Odbierz prezent
Poważna luka bezpieczeństwa w najmocniejszej koparce BTC od Bitmain - Antminer S15

James Hilliard, developer bitcoina i autor oprogramowania CGMiner, poinformował o odnalezieniu poważnej luki bezpieczeństwa w oprogramowaniu flagowej koparki do bitcoina (BTC) od firmy Bitmain, jaką jest Antminer S15. Specjalnie opracowany kod pozwala na przejęcie całkowitej kontroli nad pracą urządzenia.

 

 

Luka została odnaleziona przez anonimowego developera testującego bezpieczeństwo oprogramowania o pseudonimie White Rabbit. Napisał on kod, pozwalający na złamanie zabezpieczeń oprogramowania koparki Antminer S15. James Hilliard wykorzystał opracowany kod i potwierdził, że dokonanie ataku za jego pomocą jest możliwe.

Luka bezpieczeństwa jest na tyle groźna, że pozwala atakującym praktycznie na całkowicie zdalne przejęcie kontroli nad urządzeniem - za pomocą opracowanego kodu można sterować pracą koparki, a także zmodyfikować adres do wypłaty urobku, co może doprowadzić do okradania górników.

Hiliard poinformował firmę Bitmain o tym, że podzieli się danymi potrzebnymi do załatania luki, ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy chiński gigant przeniesie kod źródłowy swojego oprogramowania na licencję GPL (z obecnej GNU), która pozwoli na publiczny dostęp i swobodne wykorzystanie kodu. Warto dodać, że Hiliard jest twórcą otwartoźródłowego oprogramowania do kopania kryptowalut CGMiner, z którego korzystał również Bitmain do tworzenia własnego firmware.

 

Czytaj także: Antminer S15 - znamy parametry najmocniejszej koparki BTC od Bitmain

Bitmain, chińska firma będąca największym na świecie producentem sprzętu do kopania kryptowalut, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczęła dziś sprzedaż swoich dwóch najnowszych koparek SHA256 (przeznaczonych m.in. dla bitcoina oraz Bitcoin Cash) - modeli Antminer S15 oraz Antminer T15. Poz.. Czytaj
Antminer S15 - znamy parametry najmocniejszej koparki BTC od Bitmain

 

Nie jest to pierwszy przypadek odnalezienia luki bezpieczeństwa w oprogramowaniu do koparek firmy Bitmain. W I połowie 2017 r. głośno było o złośliwym oprogramowaniu Antbleed, które pozwalało na zatrzymanie pracy koparek.

 

Czytaj także: Bitmain ogłasza nowy chip do kopania bitcoina, znacznie efektywniejszy niż w Antminer S15 i T15

Bitmain, chiński producent sprzętu do kopania kryptowalut, będący bezapelacyjnym liderem sprzedaży układów ASIC, ogłosił w poniedziałek 18 stycznia zakończenie prac nad najnowszym chipem do kopania m.in. bitcoina (BTC). Jest on o niemal 30% efektywniejszy niż układ zastosowany w niedawno zaprezento.. Czytaj
Bitmain ogłasza nowy chip do kopania bitcoina, znacznie efektywniejszy niż w Antminer S15 i T15

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk