• Odbierz prezent
Potrzebny gospodarczy okrągły stół!
  • Funkcjonowanie gospodarki jest dziś równie istotne jak powstrzymanie przyrostu liczby zakażeń – uważa Konfederacja Lewiatan.
  • I apeluje, aby rząd wypracowywał rozwiązania dotyczące walki ze skutkami pandemii wspólnie z przedsiębiorcami, związkami zawodowymi czy samorządami.
  • Rząd musi podzielić się odpowiedzialnością za sytuację w kraju.

     Potrzebny gospodarczy okrągły stół - 1

- Konieczne jest wdrażanie rozwiązań wypracowanych w prawdziwym dialogu z biznesem. Eskalacja epidemii wymaga od rządzących zmiany sposobu myślenia. Dziś hasłem przewodnim powinna być współpraca i współodpowiedzialność – mówi Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Z nadzieją odebraliśmy ostatnio deklarację wicepremiera Jarosława Gowina o współpracy i dialogu z biznesem w walce ze skutkami pandemii. Cieszy nas zapowiedź, że rząd pracuje nad strategiami wsparcia dla polskiej gospodarki w perspektywie najbliższych 6–9 miesięcy, a także na najbliższe kilka lat. Właśnie takiego strategicznego spojrzenia w przyszłość brakuje nam w ostatnich miesiącach.

- Dobrym zwiastunem jest objęcie przez wicepremiera przewodnictwa w Radzie Dialogu Społecznego i jego otwarcie na spotkania z przedstawicielami biznesu. Rada to dobre miejsce, w którym możemy szybko i efektywnie zacząć pracę. Bo dziś potrzebujemy nowego gospodarczego okrągłego stołu, by wspólnie wypracować strategię – dodaje Maciej Witucki.

 


Konfederacja Lewiatan

Konfederacja Lewiatan – organizacja pozarządowa utworzona w styczniu 1999, reprezentująca interesy polskich przedsiębiorców prywatnych. Funkcję prezydenta konfederacji od 2019 pełni Maciej Witucki. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk