• Odbierz prezent
Potrzebne są zmiany na Platformie Usług Elektronicznych Urzędu Patentowego
  • Konfederacja Lewiatan proponuje wprowadzenie zmian na Platformie Usług Elektronicznych Urzędu Patentowego.
  • Dzięki temu przedsiębiorstwom łatwiej będzie korzystać z platformy i wzrośnie liczba jej użytkowników.

- Obecnie konto na platformie Urzędu Patentowego może założyć jedynie osoba fizyczna, co powoduje, że w przypadku dużych firm, mających wieloosobową reprezentację, narzędzie to nie może być w pełni wykorzystywane. Proponujemy zatem wprowadzenie opcji założenia konta przez osobę prawną, co umożliwi podpisanie e-wniosku w sytuacji, gdy przykładowo firma działa bez pełnomocnika – mówi Elżbieta Dziuba, ekspertka Konfederacji Lewiatan.

Taka modyfikacja pozwoli uniknąć obowiązku każdorazowego złożenia podpisu przez pełnomocnika, co aktualnie wiąże się z koniecznością wniesienia za każdym razem, opłaty urzędowej w wysokości 17 zł bądź też prawdopodobną potrzebą założenia dwóch kont, w sytuacji gdy mamy do czynienia z reprezentacją dwuosobową spółki.

Wcześniej Urząd Patentowy z życzliwością potraktował apel przedsiębiorców o stworzenie jednego formularza (wniosku) o zmianę danych w rejestrach. W takim formularzu możliwe byłoby wpisanie listy konkretnych dóbr niematerialnych oraz byłaby sposobność wniesienia jednej opłaty urzędowej.

 


Konfederacja Lewiatan

Konfederacja Lewiatan – organizacja pozarządowa utworzona w styczniu 1999, reprezentująca interesy polskich przedsiębiorców prywatnych. Funkcję prezydenta konfederacji od 2019 pełni Maciej Witucki. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk