• Odbierz prezent
Potężny wystrzał ceny złota! Polski złoty miażdżony przez kursy dolara, euro, franka i funta na rynku walutowym. Sprawdź, ile złotych zapłacisz dziś za EUR, USD, GBP i CHF

Spójrzmy, jak w minionym tygodniu na rynku Forex, wyglądała sytuacja na kursach głównych walut. Przyjrzymy się kursom franka CHF/PLN, funta GBP/PLN, euro EUR/PLN oraz dolara USD/PLN. Spojrzymy również na ceny złota.

Kurs euro wobec polskiej waluty

Kurs euro EUR/PLN tracił na wartości w poniedziałek, wtorek oraz piątek. Zwyżkował natomiast w środę i czwartek. Za jedno euro zapłacisz w tej chwili 4,5453 zł. Punktem wsparcia dla kursu euro na interwale dziennym jest poziom 4,525 złotego.

kurs euro EUR/PLN

Wykres kursu euro

Kurs dolara w relacji do polskiego złotego

Kurs dolara USD/PLN szedł w górę w poniedziałek, wtorek i środę. Spadał z kolei w czwartek oraz piątek. Za jednego dolara zapłacimy teraz 4,1945 zł. Oporem dla kursu dolara USD/PLN z perspektywy interwału D1 jest pułap 4,235 PLN.

kurs dolara USD/PLN

Wykres kursu dolara

Cena złota

Cena złota zwyżkowała w poniedziałek, wtorek i czwartek (wzrosty, z którymi mieliśmy do czynienia tego dnia były bardzo duże). Środa oraz piątek przyniosły natomiast zniżki notowań złota. Aktualna cena za jedną uncję złota to 1706 dolarów.

aktualna cena złota

Wykres cen złota

Czym jest rynek pierwotny i rynek wtórny akcji?

Kurs franka w stosunku do złotówki

Kurs franka CHF/PLN szedł w dół w poniedziałek, wtorek oraz czwartek. Zwyżkował natomiast w środę oraz piątek. Za jednego franka trzeba w tej chwili zapłacić 4,3196 złotego. Punktem wsparcia dla kursu franka CHF/PLN na interwale dziennym jest pułap 4,272 zł.

kurs franka CHF/PLN

Wykres kursu franka

Kurs funta względem PLN

Kurs funta GBP/PLN spadał w poniedziałek, środę i czwartek. Wtorek oraz piątek to z kolei wzrosty brytyjskiej waluty. Jeden funt jest teraz wart 5,2021 zł. Wsparciem dla kursu funta względem złotego na interwale D1 jest w tej chwili poziom 5,156 zł.

kurs funta GBP/PLN

Wykres kursu funta

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Oskar Nawalany

Entuzjasta kryptowalut oraz inwestycji długoterminowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz psychologią inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk