• Odbierz prezent
Potężny ruch na kursie euro do dolara! Gospodarka w Europie niebawem runie? Koronawirus przywołał widmo recesji

To niespotykanie burzliwy dzień na rynkach finansowych. Już o poranku został on nazwany Czarnym Poniedziałkiem. Sytuacja, którą mamy obecnie, niedawno była zupełnie nie do pomyślenia. Na rynkach panuje ogólna panika. W pewnym momencie mieliśmy do czynienia z 30% spadkami na rynku ropy naftowej. Wynikały one z rozsypania się porozumienia OPEC. Doszło też do potężnych spadków na indeksach. Mogliśmy zaobserwować gigantyczną lukę w dół na indeksie DAX. Indeks S&P zatrzymał się na pięcioprocentowych widełkach. Pojawił się potężny ruch na kursie euro do dolara (EUR/USD). Zapoznaj się z nagraniem dr Przemysława Kwietnia:

Europa przespała moment na ostrożność? Koronawirus dotknie ja mocniej niż Azję?

Włochy wprowadziły drastyczne ograniczenia w podróżach. Jak mocno wpłynie to na europejską gospodarkę?

Czy Chińczykom uda się odrobić straty poniesione z powodu koronawirusa? Jak wielu Chińczyków wróciło do pracy? Aktywność w Chinach delikatnie się poprawia, ale nadal jest ona bardzo daleko od powrotu do normy.

Gospodarka w Europie popadnie w recesję?

Możliwe, że czeka nas fala bankructw w Europie, podobna do tej z lat 2008-2009.

„…rynek ekstrapoluje straty poniesione w Chinach na Europę. Rynek boi się, że konieczne ograniczenia w Europie przyniosą podobny spadek aktywności. Dla Europy byłby to kataklizm, nasza gospodarka i tak radzi sobie słabo…”

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Oskar Nawalany

Entuzjasta kryptowalut oraz inwestycji długoterminowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz psychologią inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk