• Odbierz prezent
Potężne zmiany na rynku walutowym! Kurs euro (EURPLN) z impetem wybił do góry, notowania eurodolara (EURUSD) szybują, odwrót na dolarze (USDPLN)
fot. Materiał własny

Dziś na rynkach liczy się tylko jeden temat. Wczoraj minister zdrowia RPA ogłosił wystąpienie nowego, wysoce zaraźliwego i prawdopodobnie bardziej odpornego na szczepionki, wariantu koronawirusa, oznaczonego jako B.1.1.529. Co prawda jeszcze nic nie wiadomo o jego faktycznych właściwościach, w tym ryzyku ciężkiego przebiegu choroby, jednak pojawił się on w złym momencie.

 

Otóż zmienia się perspektywa funkcjonowania świata w najbliższych kwartałach

Ostatnia fala zakażeń w Europie, pomimo istotnego poziomu wyszczepienia, pokazała, że nawet w świecie ze szczepionkami będziemy skazani na okresowe lockdowny. Pryskają marzenia o powrocie do standardowych trendów sprzed pandemii. I w tym momencie pojawia się nowy wariant, który ma dodatkowo pogorszyć sytuację.

 

Panika na giełdzie. Wszystko spada oprócz inflacji

 

Podstawowa reakcja inwestorów to wycofanie się z oczekiwań na szybkie zaostrzenie polityki monetarnej w USA

Po kilku tygodniach spadków kurs EURUSD ostatecznie oderwał się od poziomu 1,12 i szybuje w kierunku 1,13. Bardzo możliwe, że pojawią się wypowiedzi Jerome Powella zapewniające o czujności wobec jakiegokolwiek zagrożenia dla gospodarki. Spodziewamy się w następnych dniach potwierdzenia zmiany trendu i coraz słabszego dolara.

 

Czytaj także: Czy dojdzie do trzęsienia na rynku walutowym? Sprawdź prognozy i analizy techniczne dla kursu euro do dolara (EUR-USD), funta do dolara (GBP-USD), euro do złotego (EUR-PLN), dolara do złotego (USD-PLN)

EUR-USD Eurodolar kontynuuję przecenę i zmierza w kierunku wsparcia w rejonie 1,1146. Uprzednio budowała się formacja głowy i ramion ze skośną linią szyi, a po wybiciu dołem teoretyczny potencjał spadkowy z grubsza pokrywa się z pułapem 1,1146. GBP-USD Próba odreagowania przeceny na funcie na r.. Czytaj
Czy dojdzie do trzęsienia na rynku walutowym? Sprawdź prognozy i analizy techniczne dla kursu euro do dolara (EUR-USD), funta do dolara (GBP-USD), euro do złotego (EUR-PLN), dolara do złotego (USD-PLN)

 

W tym momencie polska waluta przełamuje schematy swojego zachowania

O ile w ostatnim czasie mocny dolar oznaczał słabszego złotego, to w tym momencie PLN traci wartość w tym samym tempie co amerykańska waluta. Może to być także wyraz zmniejszenia oczekiwań na dalsze podwyżki stóp procentowych. Potwierdzają tę hipotezę wzrosty cen (spadki rentowności) polskich obligacji skarbowych oraz silne spadki notowań akcji banków. Kurs EURPLN od wczorajszego 4,67 znów rośnie, przebijając z impetem poziom 4,70.


MM Prime TFI

MM Prime TFI S.A. jest niezależnym towarzystwem funduszy inwestycyjnych, opierającym się w pełni na polskim kapitale. Towarzystwo nie należy do żadnej kapitałowej grupy bankowej czy ubezpieczeniowej - jego założycielami są członkowie zarządu oraz rady nadzorczej spółki. Akcjonariuszami są także zarządzający funduszami, co stabilizuje politykę inwestycyjną firmy. MM Prime TFI S.A. zarządza funduszami inwestycyjnymi zamkniętymi o zróżnicowanych klasach aktywów.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk