• Odbierz prezent
Potężne spadki kursu dolara. Rykoszetem dostaje kurs walutowy euro, funta i franka. Polski złoty rośnie w siłę. Kiedy ostatnio tak tani był dolar?

Rzadko na rynku walutowym zdarzają się takie dni jak dzisiaj. Jednak kiedy nadejdą wreszcie swoje żniwa zbierają spekulanci. Tak właśnie dzieje się dzisiaj. W piątek 7 czerwca jesteśmy świadkami potężnego umocnienia się polskiego złotego w stosunku do głównych walut - dolara, euro, funta i franka szwajcarskiego. Jest to pokłosie publikacji słabych danych makroekonomicznych z USA na czele z pechowymi "payrollsami", czyli słynnych NFP.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara amerykańskiego USDPLN 3,755 21:03
Kurs euro EURPLN 4,258 21:03
Kurs funta szterlinga GBPPLN 4,784 21:03
Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN 3,805 21:03

 

Każdy z kursów walut dolara, euro, funta i franka szwajcarskiego mocno traci na wartości, w najbardziej pozytywnym scenariuszu jest to spadek 2 groszy w przeciągu jednego dnia. A gdzie mamy największe spadki? Zobaczcie poniżej.

Kurs dolara USDPLN

Kurs dolara w piątek wieczór znalazł się na poziomie 3,755 złotego. Oznacza to spadek kursu walutowego dolara do złotego aż o 4,5 grosza w przeciągu tylko dzisiejszego dnia. Od szczytu z 23 maja jest to już ponad 12,5 grosza. Ostatni raz tak nisko kurs dolara widziany był 22 marca tego roku, a więc ponad 2,5 miesiąca temu.

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale dziennym
Wykres kursu dolara do złotego na interwale dziennym

Kurs euro do złotego EUR/PLN

Kurs euro w kończy piątek na poziomie 4,258 złotego. W tym przypadku oznacza to spadek z maksymalnego dzisiejszego poziomu o prawie 2 grosze. Od swojego maksimum z 15 maja kurs euro spadł już ponad 5,6 grosza. Ostatnio tak nisko kurs euro widziany był 31 stycznia 2019r., czyli ponad 4 miesiące temu.

Wykres kursu euro do złotego na interwale dziennym
Wykres kursu euro do złotego na interwale dziennym

Kurs funta do złotego GBP/PLN

Kurs funta tak samo jak jego poprzednicy osłabiał się dzisiaj mocno. Aktualnie zatrzymuje się na poziomie 4,784 złotego, a to oznacza ponad 4,7 groszowe spadki tylko w dniu dzisiejszym. Od szczytu z 5 maja br. kurs funta spadł już ponad 25,5 grosza.

Wykres kursu funta do złotego na interwale dziennym
Wykres kursu funta do złotego na interwale dziennym

Kurs franka do złotego CHF/PLN

Kurs franka w piątkowy wieczór znalazł się na poziomie 3,805 złotego. W przeciągu dzisiejszego dnia spadł o około 2 grosze, a od swojego maksimum z 3 czerwca około 4,5 grosza. Ostatni raz kurs franka szwajcarskiego był tak nisko 28 maja br., czyli nie tak dawno.

Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale H4
Wykres kursu franka do złotego na interwale dziennym

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Julia Zagórska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego i Akademii Górniczo-Hutniczej. Głównie zajmuje się analizą wpływu wydarzeń makroekonomicznych na sytuację na rynku. Aktywny trader Forex od 2013 roku. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk